Orgonitová voda

Cesta za poznáním...
kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od kozma » 09 kvě 2011 22:30

Orgonit v akváriu je naopak skvělý nápad. Některé pryskyřice mají snížený obsah styrenu. Nemluvě o tom, že orgonit z přírodní smůly je nejlepší právě ve vodě, páč se to prostě nerozteče jako na sluníčku, heh.

ormen
Příspěvky: 45
Registrován: 26 srp 2010 12:20

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od ormen » 10 kvě 2011 00:41

vies ja uz mam dlhsiu dobu v akvarku asi 100 l dva kusky vyrobene zo zakladneho havel1 a zatial vssetko zije funguje rastlinky v nom rastu ,, ako z vody,, :D a chcel by som to dat aj do strykovho rybnika ktory ma doma, no neviem teraz ci to je dobry napad dat tam org z havel1, aby to nahodou neublizilo rybkam

ormen
Příspěvky: 45
Registrován: 26 srp 2010 12:20

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od ormen » 10 kvě 2011 00:48

a chystam nieco na okolite vodne nadrze ;) no asi bude najlepsie pouzit stromovu, fu to bude prace :shock:

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od pepr » 10 kvě 2011 19:57

A zkoušeli jste dát přírodní pryskyřici do vody? Mám zkušenost z mládí jen s pryskyřicí z ovocných stromů (nejvíc třešeň). Lézt po dešti byl dost humus, protože byla rozmočená... Nerozmočí se náhodou i ta z jehličnanů?

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od Ondřej » 11 kvě 2011 20:03

nejde o snížený obsah styrenu, ale o extra stabilitu a schopnost 100% vytvrzovat.

Uživatelský avatar
orwa
Příspěvky: 142
Registrován: 13 čer 2009 09:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od orwa » 12 kvě 2011 10:14

:D Zdravím vás lidičci !!!
Musím se připojit k této diskusi, neboť jste tu rozpitvali několik věcí, které již nějakou dobu testuji. Já osobně jsem zavrhnul polyesterové pryskyřice pro výrobu orgonitků již před časem a to hlavně z důvodu velmi nízkého procenta organické složky a samozřejmě taky pro obsah styrénu. Dalším aspektem je problém energetického vyzařování, orgonitky nesou stálou energetickou stopu svého tvůrce, materiálu z kterého byl vyroben a dokonce i času a podmínek okolního světa . To znamená, že i po zhruba třech měsících odvětrání a čichově nezjistitelném obsahu styrénu (záleží taky na dodržení technologického procesu zpracování), je styrén stále přítomen v poli energetického vyzařování. Tím samozřejmě nechci říci, že syntetické orgonitky jsou špatné, ale já mám lepší zkušenost s orgonitky vyrobenými z epoxidových pryskyřic, bez obsahu styrénu.
Problémem tady u nás v "Absurdistánu" je, že každý druhý člověk by chtěl za "málo peněz hodně muziky", tím mám na mysli , že proč kupovat drahou pryskyřici, když to jde odlít i z levné a Amíci i ostatní to tak dělají. A v neposlední řadě - vždyť to jde stejně do země ! Zkuste nad tím přemýšlet.
Epoxidové pryskyřice kromě vyžší ceny (jen poměrně- sud 200kg se dá pořídit za nějakých 20 tisíc vč.DPH) mají nevýhodu v horší zpracovatelnosti, má konzistenci medu. Já to odstraňuji zahřátím na cca 60 stupňů před vmícháním tužidla. Samozřejmě používám epoxidy s atestem pro styk s pitnou vodou.
Ještě k Mufinovi - samozřejmě že nejlepší (energeticky) materiál na orgonitky je včelí vosk! Ale taky musíte být obezřetní, neboť prodávané pláty do základu včelstev mají velké procento syntetického parafinu. Mám vyrobenou zkušební várku voskových orgonitků (vrní nádherně,mnohem jemněji než pryskyřičné) a z důvodu "nezničitelnosti" jsem je zalil ještě epoxidem v o něco větší formě.
Teď ještě testujeme orgonitky s plnivem uhlík ! Předběžně to vypadá velice přívětivě :lol: .
Posledním pokusem je obohacení pryskyřice bromidem jodným (starší projekt NASA na radiační štít) je to docela složité na výrobu a nikde jsem nenašel procentuální poměr IBr a pryskyřice, ale první várka se celkem povedla. Testy zatím vypadaj dobře, akorát ještě sháním tak cca 1 kg smolince :roll: . Pokud máte někdo k dispozici, dejtě vědět přijedu si. MajkiJT co říkáš ???
Pavel Serafin z Nového světa http://serafin.mysteria.cz

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od monikag » 12 kvě 2011 18:16

No, ja orgonity v akvárku mám, nemám kyslík, závojnatky a bojovnice ho nepotrebujú a odkedy máme orgonity, tak sa voda nemení raz do týždňa, ale raz za mesiac (ak deti nanasypú kvantum krmiva :lol: )

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od Mike.Jt » 13 kvě 2011 00:33

včelí vyrábím a chystám se vyrábět.
Tu tvojí sme nezkoušel a nemám zatím prostředky jak do odlejt takže zůstanu u havelpolu !
I když ty H834 jsou žu hodně kvalitní ale z havelpolu 1 bych orgonit už nidky nedělal !
Se smolincem nevim, možná bych něco radioaktivního mohl sehnat v místním gymnáziu ve sbírce minerálů.
I když s radioaktivitou bych si moc nehrál.

Jinak chystám se na výrobu CB a docela rád bych použil ten tvuj nezahltitelnej koncept jeslti můžu.
Rád bych aby o mě "věděla" celá šumava ! :D
Kdybys k tomu měl nějaké info ještě tak mi písní SZ, taky se musíme domluvit na orgosrazu !
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od Ondřej » 15 kvě 2011 10:13

Orwa: pročpak pořád ignoruješ skutečnost, že epoxidy jsou těžká chemie, ještě složitější než polyestery a toxičtější? Četls vůbec někdy bezpečáky? O poškození plodu četl? A o poškození reprodukčních schopností? Vodní toxicitě? Taky jsem tu kolikrát psal, že epoxidy jsou alergeny narozdíl od polyesteru. Jak je to možný?... Víš že to jsou těžce syntetický deriváty uhlovodíků? Takže u epoxidů nejsou žádný škodliviny v jejich "energetickým vyzařování? (což je opět pouze tvá teorie, dodávám že nefunkční)
No a další hlod, že v polyesterech je málo organické složky :?: Fakt nechápu, kam na to chodíš. Organický je snad všechno kromě tixotropu na bázi SiO2.
Co to píšeš za nesmysly o 3 měsících odvětrávání? Na to přišels jak? Cítit to není za pár hodin, za týden už vůbec.
Jestli chceš z bromidů dělat orgonit, který má fungovat jako štít radiace, je zjevný, že problematice naprosto nerozumíš. Bromidy blokují radiaci svou hmotou. Aby tě ochránily před radiací, musel by sis z nich vyrobit skříň do které si vlezeš. Orgonit funguje úplně jinak...
:roll:

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od monikag » 23 kvě 2011 23:29

Ja sa pridám do diskusie na Ondrejovu stranu, čo sa týka Havelpolu , robím so 4 a 100 = po pár dňoch nemáš šancu ucítiť žiadny pach, sú absolutne bez zápachu, takže ani ja neviem, odkiaľ si vzal tú dobu... Mám už pár mesiacov orgonity z Havelpolu 4 v akvárkach 5 a 7 l . Myslím, že keby škodil, ryby by dávno pokapali, no naopak, darí sa im super a vodu čistím tak 1-2 krát mesačne(bez orgonitov aj 2 krát za týždeň)

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od Ondřej » 24 kvě 2011 20:40

mazec s tím akvárkem 8-) Tohle jasně dokazuje "škodlivost" polyesteru. Ryby jsou na to zvlášť citlivý.

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od monikag » 24 kvě 2011 23:40

No, keby mi to niekto len povedal, tak mu neuverím, že u závojnatiek sa vyparí aj 1/3 vody z 5 l, ja ju dolejem, nemením vodu!!! a ona je naďalej stále čistá . Fakt! :shock:

ormen
Příspěvky: 45
Registrován: 26 srp 2010 12:20

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od ormen » 02 čer 2011 15:32

co si myslite dal by sa pouzit vceli vosk vo vode? vydrzi to?

Uživatelský avatar
Luce
Příspěvky: 27
Registrován: 26 bře 2011 16:58

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od Luce » 08 čer 2011 15:27

ormen píše:co si myslite dal by sa pouzit vceli vosk vo vode? vydrzi to?
no zkus to:-) a pak sem dej vysledek zkoumani:-)
L.

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Orgonitová voda

Příspěvek od kocour » 08 čer 2011 22:40

A mě by zase velmi zajímalo, jak doapadne po proměřování tzv. spinování vody: viz.: http://orgo-net.blogspot.com/2011/06/sp ... ratna.html
Může se tomu někdo odsud zodpovědně věnovat a podat výsledky svých zjištění???

Odpovědět