Prečo popraská živica v špičke, keď je dlho na slnku???

Cesta za poznáním...
Odpovědět
monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Prečo popraská živica v špičke, keď je dlho na slnku???

Příspěvek od monikag » 24 kvě 2011 23:56

Chcela by som sa opýtať Stiska, ale aj iných , ktorí vedia poradiť, Ty robíš s priesvitnou špičkou, mala som orgonit na palubnej doske v aute, zaručene nebol popraskaný, asi cca po mesiaci niekoľko prasklín v priesvitnej špičke, prečo??? Dá sa tomu nejako predísť? Napr menej urychľovača, tužidla....a ozaj... máme 2 roky nového Mercedesa E, nikdy sme sa nedostali so spotrebou pod 5,6 l /100 km, prvá cesta s orgonitom ( 700 km do Chorvátska) a spotreba 5,3 l. Náhoda??? Za 2 roky ani raz sa nič podobné nepodarilo, pri akokoľvek šetrnej jazde :o :shock: :D

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Prečo popraská živica v špičke, keď je dlho na slnku???

Příspěvek od pepr » 25 kvě 2011 08:28

Dlouhá cesta? Normálně mám (po městě) asi 8,7, na dovolenou do severní Itálie (po dálnici kolem Vídně, co to dalo) jsem měl 6,5. Zase bych nehledal senzace tam, kde nemusejí být. ;)

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Prečo popraská živica v špičke, keď je dlho na slnku???

Příspěvek od kozma » 25 kvě 2011 08:45

5,6 l a pak 5,3 ? Na vzdalenost 700 km ? To znamena ze jsi usetrila 300 ml benzinu lol :)
Zas tak impresivni to tedy neni hehe.

Jeste se mi nepodarilo dat TB do vzduchoveho filtru. Ono to u tech novejch aut nejni zrovna jednoduchy. Asi reknu nejakemu technikovi. S TB ve vzduchovem filtru dochazi k POzitivni Orgonizaci vzduchu a nasledne k lepsimu spalovani
benzinu, tudiz ke snizeni spotreby.

V jinem vlakne jsem dal link na navod, jak udelat vzduchovy filtr jako orgonovy akumulator. Jestli je spravne udelanej,
diky velke koncentraci orgonu v privodu vzduchu pak dochazi ke snizeni spotreby benzinu znacne rapidnimu, nerkuli
k eliminaci potreby benzinu jako takoveho.

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Prečo popraská živica v špičke, keď je dlho na slnku???

Příspěvek od monikag » 25 kvě 2011 10:29

Hahaha, pepr, zase nie som taká blbá, aby som porovnávala spotrebu v meste a mimo mesta... Ani o tú úsporu peňazí mi nejde... len som chcela napísať, že za 2 roky sa tonikdy neppodarilo a a kurát keď sme da li doauta orgonit, tak áno. Viem, aže to nevychádza ani 10 %, ale aj tak... A hlavne potrebujem poradiť s popraskaním špičky na slnku, preto táto téma... :mrgreen:

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Prečo popraská živica v špičke, keď je dlho na slnku???

Příspěvek od Mike.Jt » 06 čer 2011 18:29

a nemůže to být z tepla ? Nestálo to auto an sluníčku ? Protože rozpínání ty pryskyřice to mohlo poškodit.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Stisko
Příspěvky: 191
Registrován: 11 úno 2010 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Prečo popraská živica v špičke, keď je dlho na slnku???

Příspěvek od Stisko » 14 lis 2011 22:49

Moni, nevím proč to je, ale dělá to Havelpol 4, když je delší dobu na sluníčku tak praská, i když dodržíš minimum kobaltu, jak mi poradil Ondřej, stejně prasknou. A taky některé kameny prasknou vždycky třeba akvamarín, jak dáš větší kámen tak praskne vždycky. Asi to bude souviset s teplotou, sluníčko pryskyřici prohřívá. Myslím, že Ondřej to určitě ví proč to tak je a hlavně co s tím :)

Greenman
Příspěvky: 3
Registrován: 24 pro 2011 01:21
Bydliště: Trnavský kraj, Slovensko

Re: Prečo popraská živica v špičke, keď je dlho na slnku???

Příspěvek od Greenman » 12 čer 2012 10:00

Ahoj všetci ;) .Mám takú skúsenost,že špička praskne keď je príliš tenká stena zo živice.Čiže netreba pchať šuter príliž do hrotu orgonitu(v mojom prípade pytamídy). ked je stena menšia ako 2-3 mm tak spravidla praskne ,najskôr preto.lebo kamen sa nedokaze zmrštit tak ako živica keď tuhne.A na slnku tento proces stale ešte može byť.Aj mne prasklo takto niekolko orgošov a aj ked som tie praskliny zalial ,tak na slnku zasa praskli, Ale také opravené by som asi uz nechal v izbe pri stalej teplote potom sa to už nemusi stať( že praskne).

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Prečo popraská živica v špičke, keď je dlho na slnku???

Příspěvek od sysel » 12 čer 2012 10:43

Duležite u Havelpol 4 dodržet dávkování kobaltu. Když se ho dá málo, tak se nejšasteji stává, že mam orgonit prekrasny s velky šutrem nahoře, ale praskne při pokojove teplote.
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Octovač
Příspěvky: 31
Registrován: 15 dub 2012 13:19

Re: Prečo popraská živica v špičke, keď je dlho na slnku???

Příspěvek od Octovač » 12 čer 2012 19:12

tiez pouzivam havelpol4, kuzele mam vonku na balkone /kde na ne prsi a pece slnko pol dna/ a zatial bez chyby na spici. Kamen nemam uplne hore, ale tak v polke kuzela

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Prečo popraská živica v špičke, keď je dlho na slnku???

Příspěvek od sysel » 12 čer 2012 19:39

Octovač píše:tiez pouzivam havelpol4, kuzele mam vonku na balkone /kde na ne prsi a pece slnko pol dna/ a zatial bez chyby na spici. Kamen nemam uplne hore, ale tak v polke kuzela
Ano to je lepsi. Z celeho mnozstvi, ktere jsem udelal, tak prasky asi jen dva kousky :-)
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Uživatelský avatar
BANDIDOS
Příspěvky: 58
Registrován: 08 črc 2010 09:34

Re: Prečo popraská živica v špičke, keď je dlho na slnku???

Příspěvek od BANDIDOS » 15 čer 2012 21:04

Mám jedno TB od Ondřeje asi druhý rok přilepené na bedýnce na internetu nad střechou na slunku, dešti, mrazu a já nevím co.. a jediné co se mu zatím stalo- že ten hnědý povrch co je jinak lesklý tak trochu zmatněl... ;)
Tímto chci také poděkovat Ondřejovi za kvalitní TB které sjem od něho koupil a chystám se koupit zas.
A taky chci trochu neskromně pochválit sebe, že když jsem si vybíral TB podle toho jak co z Orgonitů vyzařuje, tak jsem myslím vybral dobře. ;) ;) ;)

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Prečo popraská živica v špičke, keď je dlho na slnku???

Příspěvek od monikag » 16 čer 2012 16:32

BANDIDOS, to je klasika TB, j asom písala o priesvitnej špičke, do ktorej umiestnim kameň....jasné, potom som na to prišla, že je to teplotou a rozdielným zmršťovaním kameňa, špirály a živice...
...a áno hrubšia stena živice, teda menší kameň to vyrieši....
zdravím všetkých...

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Prečo popraská živica v špičke, keď je dlho na slnku???

Příspěvek od Ondřej » 09 pro 2013 22:12

Asi tak. H4 bude napnutá vždycky a nesmí se dávat šutříky moc blízko povrchu nebo s ostřejšíma hranama, který prysk. rozseknou jako klín.

Banděros: Nedávno jsem z kyblíku s improvizovaným CB vzal TB a zkusil v ruce. Smaží jak oteklý, jak kdybych ho zrovna vyrobil. A to jsem na to nešáhl celou dobu, co je to postavený. 5 let?? Taky se musím pochválit :mrgreen:

Odpovědět