funkce tvaru

Máte otázku nebo odpověď?
Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: funkce tvaru

Příspěvek od Galliano » 08 zář 2009 20:52

Aerosmith píše:4 Galliano: mám pyramidu slepenou silikonem na akvárka a je fakt perfektní. Pokud se orgonit někdy trochu "zasekne", tak díky tomu, že je trochu vůle v těch elastických spojích se lehce dostane ven.Sklenář se asi trochu zapotí, pokud budeš chtít přesné rozměry. Ono není jednoduché udělat pyramidu s přesným vnitřním rozměrem s ohledem na tloušťku skla a úhel sklonu stěn. Ta nerezová se zdá taky dobrá. Asi vyzkouším. Důležitý je hladký povrch. Dělal jsem je z papíru, sádry a vše toto není ono.
Aero:! tak to je paráda. Nejprve jsem podle tvýho komentáře špatně pochopil, že není moc dobrá. Ale takhle!! Jestli mám tvý doporučení, tak co nejdřív zkusím potrápit nějakýho sklenáře...
S tou Cheopsovou pyramidou jsi mě vnuknul nápad, a sice, že bych mohl vyrobit repliku Cheopsovy p. Víš, jako zlatej hrot (jemný mosazný piliny) a mramorový stěny (různý dlouhý kroucený špony). Samozřejmě přesně poměrově zmenšená oproti skutečné CHP. "Těš se sklenáři, Krňávku, připravím ti několik bezesných nocí!"
A tobě moc díky, Aero, za nápad!!!
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: funkce tvaru

Příspěvek od Galliano » 08 zář 2009 20:54

ercecko píše:ja sem si delal pyramidu z papiru, ale moc se mi to nelibilo.. zkusim vyrobit z plexiskla, slepenou silikonem.. zitra jedu pro pryskyrici tak hned zacnu ;) jinak jako tvar je pyramida vyborna i po funkcni strance
RC:
Jsem zvědavej na pyramidu z plexi. Prosím, až budeš hotov, tak dej vědět průběh výroby a odhadem výdrž formy :D :D
Díky moc!
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

Uživatelský avatar
rastoo
Příspěvky: 82
Registrován: 25 čer 2009 23:53

Re: funkce tvaru

Příspěvek od rastoo » 08 zář 2009 21:04

Ja som si formu pyramidy urobil zo silikonu, jednoducho som ho vymackal z tuby do nejakej formy-pohara a zapychol tam pyramidu co som si uz davno kupil zo skla a nechal to zatvrdnut, po velmi dlhom schnuti som to vybral a forma je na svete, forma nieje jednorazova a dobre sa ztoho vytahuju orgonitiki aj bez WD40tky :) Akurat su to malicke asi 4cm vysoke, teraz rozmyslam nad niecim vacsim, ale silikon uz nepridada v uvahu asi by to schlo rok, no myslim ze sa da kupit aj nejaky iny silikon co tuhne podstatne rychlejsie.

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: funkce tvaru

Příspěvek od Galliano » 08 zář 2009 21:37

rastoo píše:Ja som si formu pyramidy urobil zo silikonu, jednoducho som ho vymackal z tuby do nejakej formy-pohara a zapychol tam pyramidu co som si uz davno kupil zo skla a nechal to zatvrdnut, po velmi dlhom schnuti som to vybral a forma je na svete, forma nieje jednorazova a dobre sa ztoho vytahuju orgonitiki aj bez WD40tky :) Akurat su to malicke asi 4cm vysoke, teraz rozmyslam nad niecim vacsim, ale silikon uz nepridada v uvahu asi by to schlo rok, no myslim ze sa da kupit aj nejaky iny silikon co tuhne podstatne rychlejsie.
Hm, tak jestli silikon nereaguje s pryskyřicí, tak by to bylo perfektní na výrobu malých osobních orgonitů nebo pecek na mobily... Fantazii se meze nekladou a lze vyrobit téměř cokolic pouhým otisknutím do silikonu.
Rastoo, díky za nápad!
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: funkce tvaru

Příspěvek od Michael » 08 zář 2009 22:24

Galliano píše: Hm, tak jestli silikon nereaguje s pryskyřicí, tak by to bylo perfektní na výrobu malých osobních orgonitů nebo pecek na mobily... Fantazii se meze nekladou a lze vyrobit téměř cokolic pouhým otisknutím do silikonu.
Rastoo, díky za nápad!
Silikon nijak nereaguje, ani na teplo. Používám na TB mimo jiné silikonové formy na mufiny a v pohodě. Jen ta jejich cena je mimo realitu. :arrow: http://www.levneelektro.com/p19156-pece ... -(cervena)

rastooo
Příspěvky: 27
Registrován: 09 črc 2009 20:42

Re: funkce tvaru

Příspěvek od rastooo » 09 zář 2009 13:56

Samozrejme neni zaco, stejne to nebol uplne moj napad.Ten silikon nijako nereaguje a teplotu zvlada v pohode uz som v tej forme odlial asi 10 a stale drzi tvar.Inak aj ja pouzivam tu formu na mufini a je super TBcka su hladke a leskle ako ked odlievam do skla a lahko sa vyberaju.Skoda ze neviem sem dat fotky na ukazku.

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: funkce tvaru

Příspěvek od Michael » 09 zář 2009 15:33

rastooo píše: Skoda ze neviem sem dat fotky na ukazku.
http://www.orgo.cz/faq.php

nebo je dej na www.sweb.cz a sem odkaz tlačítkem img nahoře

Uživatelský avatar
rastoo
Příspěvky: 82
Registrován: 25 čer 2009 23:53

Re: funkce tvaru

Příspěvek od rastoo » 09 zář 2009 18:47

To sweb ak sa chcem zaregistrovat tak my to nechce nacitat, dalo by sa to aj niekde inde?V tomto som antitalent :)

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: funkce tvaru

Příspěvek od Michael » 09 zář 2009 18:51



Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: funkce tvaru

Příspěvek od Galliano » 09 zář 2009 20:28

četl jsem tu někde, že silikonová forma na muffiny se po pár použitích propálí... tak nevím.
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: funkce tvaru

Příspěvek od Galliano » 09 zář 2009 20:31

No máš to pěkné... akorát si dovedu představit, kolik je na to potřeba silikonu... :roll:
Ještě jednou díky za inspiraci...
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: funkce tvaru

Příspěvek od Michael » 09 zář 2009 20:37

[quote="Galliano"]četl jsem tu někde, že silikonová forma na muffiny se po pár použitích propálí... tak nevím.[/quote

začala se trhat asi po 200 použití :cry:

Uživatelský avatar
rastoo
Příspěvky: 82
Registrován: 25 čer 2009 23:53

Re: funkce tvaru

Příspěvek od rastoo » 09 zář 2009 21:01

200 pouziti je dost v pohode navyse pokazde odlejes 12TBcka to mi dava 2400 Ks, myslim,ze to je slusny pocet.Ja som kupil moju tu v UK za 6£.V pripade zaujmu sa mozem este ponich obzriet.

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: funkce tvaru

Příspěvek od Galliano » 11 zář 2009 20:45

rastoo píše:200 pouziti je dost v pohode navyse pokazde odlejes 12TBcka to mi dava 2400 Ks, myslim,ze to je slusny pocet.Ja som kupil moju tu v UK za 6£.V pripade zaujmu sa mozem este ponich obzriet.
to je ok, díky jsi hodnej. Já spíš použiju pár kelímků z Ikey...
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

Odpovědět