Alternatívny OSUD.CZ

Co bychom neměli přehlédnout...
Odpovědět
Sisen Oida
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2010 14:44

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Sisen Oida » 11 lis 2010 00:32

pepr píše:... ... Víra je mocná.
Díky za analýzu mého příspěvku. Já sám jsem naprogramoval desítky webů (e-shopů, portálových webů). U některých je návštěvnost i několik tisíc uživatelů denně a nikdy jsem ani neuvažoval o ničem vyšším jako o obyčejném hostingu. Jen teď uvažuju o dedikovaném serveru protože se plánuje celoevropský provoz s nárazovou návštěvností...
Poslední informace co o osud.cz mám, je kolem 1500 platících uživatelů. Kdyby si všichni platící uživatelé denně četli všechny nové články, v pohodě to utáhne běžný hosting. Jsou tu ale dvě věci kvůli kterým je asi lepší zvýšit výkon - 1. Drupal je náročný CMS a 2. semtam se objeví video hostované na osud.cz - většina je na YouTube.

Sisen Oida
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2010 14:44

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Sisen Oida » 11 lis 2010 00:46

...jo a ještě k těm překladům, vzal jsem originál přeloženého článku a prognal ho Google translatorem a kupodivu byl v drtivé většině stejný slovosled v „profesionálně“ přeloženém článku i v Googlem přeloženém článku. Dokonce jsou v „profesionálně“ přeloženém článku i některé nesmysluplné věty tak jak navrhnul překlad i Google. Možná si takto překladatelská agentura vypomáhá s překladem.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Ondřej » 11 lis 2010 18:34

No já cizí věci zjišťovat nebudu, ale mašek to kdysi počítal - cca 80-90 tisíc měsíčně, včetně daní, nájmu Centra, vlastního bytu...

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od kocour » 11 lis 2010 19:15

Napočítat kalkulaci tak, aby mi zdůvodnila, proč mi druzí za můj byznys mají platit, není žádný problém. A nebojme si to přiznat - osud.cz byznys doopravdy je.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Ondřej » 12 lis 2010 20:18

:lol: Jednoduše řečeno, nevíš o co jde.

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od kocour » 13 lis 2010 09:44

Ondřej píše::lol: Jednoduše řečeno, nevíš o co jde.
Umíš taky něco jiného, Ondřeji, než se jen posmívat a shazovat? Tvůj štěk byl opět bez jakékoliv informační hodnoty, stejně jako jinde a jindy, když se probudí Tvé neukojené ego. Je to škoda, protože máš na víc...

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Aerosmith » 13 lis 2010 19:34

4 kocour: já bych to zase tak černě s Ondřejem neviděl. Je to jeho způsob vyjadřování a třeba i v náznacích. Nevěřím tomu, že chce někoho shazovat. Je realista, který ví (asi) víc než mnozí z nás.Konkrétně o osudu.cz asi ví něco co my ne (za vším někteří vidíme byznys a ono to tak vždy není - já např. matrix.cz taky nepovažuju za byznys a je zpoplatněný - Chvátal má mnoho aktivit, které stojí dost peněz a energie. Osobně mám svým způsobem Ondřeje (tedy jeho přítomnost zde na fóru :lol: ) rád.
PS: hlavně nic nebrat osobně. :idea:

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od pepr » 13 lis 2010 19:41

Aerosmith píše:hlavně nic nebrat osobně
(aneb druhá dohoda) ;)

michala13
Příspěvky: 99
Registrován: 28 črc 2010 01:58
Bydliště: Žilina

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od michala13 » 13 lis 2010 20:26

Mne sa na tomto webe najviac vždy najviac páčila kultivovanosť a vľúdnosť ľudí, ktorí si vzájomne ochotne a zadarmo zdieľajú svoje vedomosti... :) Myslím, že netreba reagovať výsmechom na nikoho a na nič. Kocour nie je prvý, čo sa ohradil a Ondřej vie odpovedať aj vľúdne. Negatívnych energií a emócii je všade okolo nás viac, ako sa nám páči, tak ich netreba zbytočne zvyšovať... Veď aj orgonity robíme pre to aby sme transformovali negatívnu energiu na pozitívnu... :lol: :lol:

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od kocour » 13 lis 2010 23:17

Aerosmith píše:4 kocour: já bych to zase tak černě s Ondřejem neviděl. Je to jeho způsob vyjadřování a třeba i v náznacích. Nevěřím tomu, že chce někoho shazovat. Je realista, který ví (asi) víc než mnozí z nás.Konkrétně o osudu.cz asi ví něco co my ne (za vším někteří vidíme byznys a ono to tak vždy není - já např. matrix.cz taky nepovažuju za byznys a je zpoplatněný - Chvátal má mnoho aktivit, které stojí dost peněz a energie. Osobně mám svým způsobem Ondřeje (tedy jeho přítomnost zde na fóru :lol: ) rád.
PS: hlavně nic nebrat osobně. :idea:
Já proti Ondrovi nic nemám, je to fajn kluk, co toho ví hodně. Akorát by nemusel tak extra dávat najevo svoji nadřazenost vůči ostatním.
V podstatě mi jsou osud.cz, chvátalův matrix a podobné stránky ukradené, protože v nich jde o dvě polohy, které mi jsou (už) cizí: za prvé extra kladený důraz na zaměstnání levé hemisféry, což má za následek zahlcení nepřipravené osoby takovým kvantem informací, že to málokterá dokáže samo o sobě unést (což následně vede k tomu, že se v tom labyrintu konspirací, pravd a polopravd úplně ztratí a zapomene na sebe, svůj duchovní stav a tedy i růst) a za druhé mi vadí, že se na těchto záležitostech vydělávají docela velké prachy (a v tomto se může Ondřej šklebit, jak chce - kalkulace nákladů se opravdu dá udělat vždy tak, aby ospravedlnila důvod, proč lidé sypou penízky do kasičky: viděl jsem i jiné kalkulace, jak na tom osud.cz je a byly tam x-krát vyšší cifry, než se psalo tady, ale řešit tady podrobnosti, jestli tam má patřit nájem bytu apod. je zbytečné, protože:
a) vydělávat na informacích přežvýkaných z jiných webů i s několikaletým zpožděním je pro mne hnus
b) vydělávat na něčem, co samo o sobě je špína, je pro mne hnus
c) vydělávat na lidské lačnosti po informacích, je pro mne hnus

Čeho si važím a co vždy podporuju, je šíření informací zdarma - každému, vždy, jakkoli. Jsme lidské bytosti které jsou na cestě vzestupu (pro méně chápající: na cestě z Matrixu) a v tomto pro mě neplatí žádné dělení, vnímám všechny jako součást sebe sama a naopak - doopravdy v tom nejsme nikdo sám, ale jedeme v tom všichni vespolek!

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od pepr » 14 lis 2010 00:21

Dokud se používá současný finanční systém, pak bude mít slovo "vydělávat" význam podle úhlu pohledu. Mimo jiné to znamená dostávat odměnu za práci.

Někteří lidé všechno kolem tady probíraných pravd a skutečnosti věděli už velmi dávno. Někteří dodnes netuší, že by něco měli vědět. Jakékoliv přežvýkání jakkoliv staré informace, která v tom okamžiku bude pro někoho nová, může být přínosné. Věci se musí dozvědět nadkritické množství lidí. Pokud je tím "přežvýkáním" překlad do rodného jazyka, není to zase tak marná práce.

Lidi lační i po jiných věcech, než jsou informace a jsou ochotni dávat smysl finančnímu systému tím, že za to, co chtějí, platí. Ti, kteří platí, se dost často pro tento úkon rozhodují sami. Nemusí tím zrovna trpět. Pokud by pro ně předplatné osud.cz nebo matrix123 nemělo žádný význam, neplatili by. Pokud nechci platit, neplatím.

Informace se musí získávat nějakým úsilím. Pokud někdo musí jíst a věnuje úsilí získávání informací, není přirozené, že by za to mohl chtít peníze? Až bude mít jídlo, bydlení a základní věci zdarma, pak dává smysl, aby taky něco poskytoval zdarma. Jenže je to stejně jen hra. Dokud nebudou všichni zcela čistí a dokud nebudou všichni ochotní dělat věci, které je nebaví, pak vždycky budou chtít kompenzaci -- i když to nebudou zrovna peníze. Je to hnus? Je to nemorální? Co je vlastně morální a co dělá hnus hnusem?

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od kocour » 14 lis 2010 10:14

Máš pravdu, tak to je - technicky tomu rozumím, morálně mi to moc nevoní, ale to už je jen můj problém, žejo...
Faktem je, že když jsem si informace sháněl sám, měly pro mě mnohem větší cenu, než když mi je někdo přinesl na podnose až pod-nos :)

Napadá mě paralela s orgonity - dost dobře nechápu, jak někdo může prodávat jeden HHG za stovky korun: vím, je s tím práce, matroš taky něco stojí, ale když bych udělal kalkulaci na výrobu jednoho kousku, dostanu se na výrazně nižší částky - tak kolem 50,- Kč/kus, podle použitých kamenů možná na stovku. Být Maškem, započítám do toho nájem vlastního bytu, kancelář, poplatky za web (informace jsou důležité!), jídlo, ošatné, šalinkartu a kdoví co ještě: výsledkem by byla kalkulace, podle které bych prodával orgonity za 500,- Kč/kus a ještě bych se tvářil, jaký jsem lidumil, protože přece prodávám něco, co bojuje s Matrixem! Co na tom, že bez Matrixu by nebyl žádný boj, žádná závislost na penězích či egu...
Těch pár orgonitů, co jsem vyrobil, jsem porozdával zadarmo, živí mě moje práce, spoléhám, že hojnost ke mně proudí jinými směry, než skrze orgonity - těmi pouze vracím jiným způsobem to, co už mám. Jo a aby to nevyznělo špatně nebo zkresleně: fandím všem, kteří orgonity dělají, zvláště těm, kteří je dělají s láskou a radostí - když z toho mají nějakou kačku navíc, ať mají, přeju jim to :)

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Aerosmith » 14 lis 2010 14:21

4 pepr: hezky napsáno a shrnuto. Stačí jen dodat: amen.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od pepr » 14 lis 2010 15:34

kocour píše:Být Maškem, započítám do toho nájem vlastního bytu, kancelář, poplatky za web (informace jsou důležité!), jídlo, ošatné, šalinkartu a kdoví co ještě: výsledkem by byla kalkulace, podle které bych prodával orgonity za 500,- Kč/kus
No, ale rozdíl je právě v tom, jestli to máš jako koníčka, nebo jestli se tím živíš. Vem si třeba svou práci, za kterou dostáváš plat. Sám nejlíp víš, kolik toho uděláš a kolik za to dostaneš. Sám můžeš posoudit, jak důležitá je tvá práce pro ostatní a jestli to občas není jen práce pro práci. (Neber to osobně, tohle si může zvážit úplně každý.) Každý člověk má trochu jinou představu o tom, jaký by měl být jeho plat. Málokdo se zamýšlí nad tím, jak by sám ohodnotil druhého, kdyby odvedl tu stejnou práci. Jenže takhle fungují všichni. Většina lidí chce peněz víc a dělat míň. Nevycházejí z toho, že by ta práce byla tak cenná, že je to přece jasné. Prostě chtějí si dopřát víc a chtějí na to současně víc času. Takhle většina lidí prostě uvažuje. Bez širokých souvislostí.

Jakmile začneš orgonity (a cokoliv jiného) dělat ve větším množství, přerůstá koníček v práci. Jakmile o to začne být zájem, máš taky nějakou odpovědnost za to, aby ty práce pokračovaly. Stane se z toho práce, jako každá jiná. Musíš se tím uživit.

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od kocour » 14 lis 2010 19:06

pepr píše:
kocour píše:Být Maškem, započítám do toho nájem vlastního bytu, kancelář, poplatky za web (informace jsou důležité!), jídlo, ošatné, šalinkartu a kdoví co ještě: výsledkem by byla kalkulace, podle které bych prodával orgonity za 500,- Kč/kus
No, ale rozdíl je právě v tom, jestli to máš jako koníčka, nebo jestli se tím živíš. Vem si třeba svou práci, za kterou dostáváš plat. Sám nejlíp víš, kolik toho uděláš a kolik za to dostaneš. Sám můžeš posoudit, jak důležitá je tvá práce pro ostatní a jestli to občas není jen práce pro práci. (Neber to osobně, tohle si může zvážit úplně každý.) Každý člověk má trochu jinou představu o tom, jaký by měl být jeho plat. Málokdo se zamýšlí nad tím, jak by sám ohodnotil druhého, kdyby odvedl tu stejnou práci. Jenže takhle fungují všichni. Většina lidí chce peněz víc a dělat míň. Nevycházejí z toho, že by ta práce byla tak cenná, že je to přece jasné. Prostě chtějí si dopřát víc a chtějí na to současně víc času. Takhle většina lidí prostě uvažuje. Bez širokých souvislostí.

Jakmile začneš orgonity (a cokoliv jiného) dělat ve větším množství, přerůstá koníček v práci. Jakmile o to začne být zájem, máš taky nějakou odpovědnost za to, aby ty práce pokračovaly. Stane se z toho práce, jako každá jiná. Musíš se tím uživit.
Jako vždy musím souhlasit, máš pravdu. Každý to máme jinak, ať se někdo závislostí na Matrixu klidně živí - jde to podle mě i jinak, ale to je fuk...
Btw. živit se orgonity znamená mít měsíčně obrat kolem 40-50 tis., aby bylo nejen na živobytí (cca. 20 tis.), ale hlavně na daně a podobné "nezbytnosti". Přepočítám-li to do orgonitů, tak by jeden stál alespoň těch 250 až 300,- Kč a prodat by se jich muselo měsíčně nejmíň 100, spíš ale 150-200 kusů... Problém vyrobit to není, mě by to moc bavilo, ale mít trvalý odbyt, abych se tím uživil? To asi ne. A hlavně: jak se z koníčka stane práce, už je to o něčem jiném a radost se zpravidla vytrácí...
Možná se ale pletu a ti, kteří orgonity na webu za těch 300 a víc káčé prodávají, si mnou ruce a smějou se mi, jak jsem blbý a naivní :|

Odpovědět