Elektrosmog

Co bychom neměli přehlédnout...
Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Elektrosmog

Příspěvek od Ondřej » 21 říj 2009 21:16

škoda žes to nezměřil před giftem. Vypadá to fakt... dekoračně. Zkus u nějakýho osamělýho BTS střídat přítomnost orgonitu a měřit to :!:

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Elektrosmog

Příspěvek od sophia » 21 říj 2009 21:46

uf, to bude trochu problém nějaký "špinavý" najít :lol: nedělám si prdel :shock:

až bude čas, zkusím ještě změřit tohle
Obrázek

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Elektrosmog

Příspěvek od sophia » 27 říj 2009 22:02

pokračování

Zkoušel jsem měřit malou neogiftovanou bts na střeše budovy, ze vzdálenosti cca 50 metrů.

pro představu přibližně něco takového
Obrázek

výsledek? přístroj detekoval asi 25 jednotek miligauss
(do 3 jednotek je US norma pro trvalou "neškodnou" expozici)

No a teď mně řekněte proč jsem tady u této ku*vy nenaměřil naprosto nic!? :shock: Žádný EMF, žádné elektrické pole, jen asi 0,2 mW/cm2 radio/microwave (mobil když probíhá hovor má asi 10 mW). Měřil jsem ze 2 metrů, z 50, z 200, z 500, 1000 a pořád nic! :arrow:

Obrázek
Obrázek

Bts panelů má na sobě dokola asi 10, ty největší mikrovlné "bubny" mají v průměru snad 2 metry a nahoře je digitální vysílač. Nevím kolik to má všechno dohromady, ale jen výkon analogu má být kolem 800kW.

Pořád jsem trochu skeptik, že je to práce jen "mohutného" ogiftování. Budu pokračovat v bádání. :|

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Elektrosmog

Příspěvek od sophia » 04 lis 2009 16:07

Jaderná elektrárna Dukovany, září to jako prase ještě cca 250 metrů od reaktoru

Elektrické pole = 400 Voltů / metr
Obrázek

Elektro magnetické pole = 15 miligauss
Obrázek

chudáci zaměstnanci :?

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 107
Registrován: 25 kvě 2009 08:59
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrosmog

Příspěvek od ATA » 05 lis 2009 00:22

K tomu vysilači zkusil bych ho zmerit jste z vetši vzdalenosti mikrovlny už sou docela smerovany a je možny že v tom miste neni jejich rozptyl dostatečnej ale stejnak je to divny
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum! :)

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Elektrosmog

Příspěvek od sophia » 05 lis 2009 00:50

jak píšu, měřil jsem to z 2m, 10m, 50m, 500m, 1km, 2km a pořád nic :shock:

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Elektrosmog

Příspěvek od Ondřej » 05 lis 2009 10:21

Asi bych k tomu dal mobil a volal, jako test. Je to fakt divný.
Nebylo to elektrický pole spíš z drátů VN?
Zkoušíš měřák natáčet ve třech osách?

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Elektrosmog

Příspěvek od sophia » 05 lis 2009 13:43

Ondřej píše:Asi bych k tomu dal mobil a volal, jako test. Nebylo to elektrický pole spíš z drátů VN?
Zkoušíš měřák natáčet ve třech osách?
Test čeho? U toho vysílače jsem zkoušel mobil změřit jestli neklekla baterka a ten samozřejmě zářil jako prase, ale vysílač ani ťuk. Měřil jsem všechny tři veličiny co to umí (electric, magnetic, radio/microwave) i ve všech osách (motal jsem s tím jak o život) a prostě nenaměřil jsem tam nic, jen úplně nepatrně asi 0,2 mW/cm2 radio/microwave...

Možná je to tím množstvím orgonitu co tam je v okolí, kdo ví... (a že ho není zrovna málo :lol: )

Elektrické pole u těch Dukovan - tam kde jsem to měřil, nebylo blízko (500m) žádné vedení. To je z jiné strany.

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Elektrosmog

Příspěvek od sophia » 05 lis 2009 14:17

Víte, co je to elektrosmog?

Elektrosmogem souhrnně nazýváme elektro-magnetická pole a vlny, která vznikají v důsledku technické činnosti člověka a vykazují účinek na okolní prostředí.

Zdravotní účinek těchto polí a záření na lidský organismus je mimo jiné závislý na typu záření, jeho frekvenci, intenzitě (ta klesá se vzdáleností od zdroje) a době působení, jakož i na vnímavosti konkrétního člověka (obecně jsou k těmto veličinám vnímavější děti, staré a nemocné osoby, existují i tzv. elektrosenzibilní jedinci se zvýšenou citlivostí vůči elmag. polím).

Podle některých výzkumů spočívá účinek elektrosmogu v tom, že negativně ovlivňuje vlastnosti a funkce biomolekul, propustnost buněčných membrán. Tím dochází ke změnám metabolismu a toku iontů některých látek v organismu, např. vápníku (a s velkou pravděpodobností i dalších minerálů, cholesterolu, tuků, hormonů ...). Tyto ionty Ca hrají např. roli v řízení elektrických impulzů (mimochodem oproti umělým proudům velmi slabým) na membránách nervových buněk a při tvorbě anorganické kostní hmoty. Změny metabolismu látek jsou pak příčinou nejrůznějších poruch - oslabení nervového systému (projevy - neklid, nervozita, bolesti hlavy, tlukot srdce, únava, deprese) a imunity. Z nejdůležitějších účinků bylo zjištěno, že elektropole ovlivňuje produkci hormonu melatoninu (ovlivňuje ho také množství světla, tedy elmag. záření svého druhu), který reguluje v těle fáze spánku a bdění a vnímání času. Při jeho snížené produkci nedochází k patřičné regeneraci organismu, což má opět za následek oslabení imunity, pocity únavy atd. Melatonin je také silný antioxidant a zpomaluje mimo jiné růst určitých nádorů. Je pravděpodobné, že jeho produkce souvisí i se sekrecí jiných hormonů v těle. Ve Velké Británii byl také poměrně nedávno přiznána souvislost mezi vysokým napětím a dětskou leukemií.

Z toho, co bylo uvedeno výše v souvislosti s melatoninem vyplývá, že zejména ve spánku, kdy tělo mnoho hodin spočívá na jednom místě a obnovuje důležité životní funkce, je třeba jej uchránit před těmito rušivými vlivy. Málokdo ví, že obyčejná lampička na nočním stolku může vyzařovat ve vzdálenosti 0,5 m podle zapojení elektrické pole 500 - 1500 V/m (byť o relativně nízké frekvenci), podobně tak zásuvky samotné (»nejlépe« umístěna u hlavy) nebo jejich vedení ve zdi (mylná je domněnka, že vedení vyzařuje jen, když je v provozu nějaký spotřebič).

Několik obecných doporučení pro ochranu před elektrosmogem v obydlí a objektech:

- zejména během spánku, kdy tělo mnoho hodin pobývá na jednom místě, se nevystavujte účinkům domácích elektrospotřebičů (TV, video, rádio, PC, ...) - vypněte je zcela ze zásuvky a neponechávejte je v pohotovosti tzv. pozice »Stand by«
- nemějte u postelí stolní lampy, místo elektrických budíků používejte raději klasické, nespěte u el. zásuvek. Dbejte na to, aby nedocházelo k záměnám připojení fáze a nulového vodiče (problém dvoužilových přípojných vodičů).
- je-li to možné, dejte postel dále (alespoň 1 m) od elektrického a jakéhokoliv neuzemněného kovového vedení
- mobily používejte co nejkratší dobu a nikoliv tam, kde je slabý signál (auta, budovy...), děti a mladiství by neměli mobily užívat vůbec. Pamatujte, že vysokofrekvenční záření z mobilních sítí bývá ve městech zpravidla mnohonásobně silnější u oken (zejména uličních) a jim přiléhajících rozích místnosti
- zřekněte se používání bezšňůrových domácích telefonů (DECT...), které neustále vyzařují vysokofrekvenční signál do okruhu několika desítek metrů.
- používáte-li mikrovlnnou troubu (což nelze doporučit ani z dietetických důvodů), nespěte v okruhu 5 m (na všechny strany)
- nepoužívejte v posteli elektrické zahřívací deky a polštáře, nedoporučují se vodní postele a někdy dokonce ani matracové postele s vodivými jádry (pružinové)
- při realizaci nových staveb dbejte na řádné uzemnění všech kovových částí budovy (armatury konstrukce, kari-sítě, rozvody médií, kovové sádrokartonové konstrukce,....)
- nestavte své domy v blízkosti vysokého napětí a trafostanic, vysílačů, radarů apod.
- pokud je již v blízkosti vašeho obydlí takové zařízení umístěno, pečlivě sledujte, zda nedošlo k nějakým zdravotním symptomům a příp. si dejte změřit zátěž elmag. polem a proveďte možná tech. opatření
- výše uvedené zásady zachovávejte zejména u dětí (dětské ložnice) a nemocných jedinců

http://www.enviweb.cz/?env=ovzdusi_arch ... osmog.html

http://www.google.cz/search?client=oper ... 8&oe=utf-8

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Elektrosmog

Příspěvek od sophia » 05 lis 2009 18:00

Conrad asi dřív Trifieldmeter prodával, tady je v příloze český návod s podrobným vysvětlením k elektrosmogu

pro srovnání ostatní přístroje nepoměrně dražší:
http://shop.conrad.cz/websale7/M%ecrice ... 9%2fmd5%7d
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Richelieu
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2009 14:29
Kontaktovat uživatele:

TRIFIELD-METER-100XE

Příspěvek od Richelieu » 06 lis 2009 18:21


Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: Elektrosmog

Příspěvek od Michael » 08 lis 2009 23:14

Obrázek


Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Elektrosmog

Příspěvek od sophia » 24 lis 2009 16:29

četl jsem to asi před týdnem a v podstatě tam potrvrzují, že gifting ovlivňuje přítomnost EMF :idea:

- ověřím to ještě u nějaké značné sestavy, neogiftované

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Elektrosmog

Příspěvek od sophia » 01 pro 2009 23:33

menší neogiftovaná BTS
Obrázek

nějaké nápady?

Odpovědět