rádio hrající v tichu

Co bychom neměli přehlédnout...
Saila
Příspěvky: 274
Registrován: 01 črc 2009 16:07

rádio hrající v tichu

Příspěvek od Saila » 25 říj 2009 00:00

lepsi nazev me nenapadl:-D
byla bych rada kdyby se do toho zapojilo vic lidi aby to melo nejakou vahu:-)

jde o to ze jsem dlouhou dobu poslouchala impuls a posledni dobou mi navozoval bezduvodny podrazdeni, uz pred tim jsme pokazdy preladila jinam ale byla to jenom zmena radia nic vic.. a v patek me napadlo preladit na bonton s tim ze tak urite budou hrat novyho landu.. a taky ze jo hned v zapeti ale to neni podstatny:-D podstatny bylo ze veskera hudba znela nejak divne... jako by tam neco chybelo nevim jak to mam nazvat.. naco jako kdyz celej zivot poslouchate hudbu na maximalnich basach a najednou je vypnete...tak jsem si zacala rikat proboha co to je to je fakt divny a najednou me pochvili napadlo ze vysilaj jakoby v tichu... a asi po pul hodine az hodine se u me zacal dostavovat tezce euforickej stav...
a to je duvod proc bych chtela aby to zkusili dalsi lidi jestli v tom skutecne neco je nebo se mi to jenom zdalo to ticho...

tudiz bych vas chtela poprosit kdomate klasicky radio (nevim jestli to bude fungovat i pres pc) aby treba 4 hodiny v kuse denne aspon tyden poslouchal impuls a pak preladil na ten bonton, jde o to si hodne zvyknout na ten impuls...

kdyztak sem pak piste vase poznatky:-)
"život je jako jedna velká LAN párty" :-D by me...

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od kocour » 27 říj 2009 19:56

Komerční rádia neposlouchám, semotamo Český rozhlas - přece jen si chráním duši a snažím se (nevyhledávám, nechybí mi) těmto drancovačům energií vyhýbat. Žije se mi podstatně líp, pokud mi hraje pouze hudba, kterou já sám chci, konzumovat hluk, často velmi agresivní a nízkovibrační, opravdu nemusím. Nejlepší rádio je podle mě ticho :)
Ale k věci: asi popisuješ známou věc, kdy každé rádio se snaží vytvářet mezi posluchači svou "značku" - podpis. Je to jak o programové skladbě, orientaci na cílové skupiny posluchačů, tak i konkrétních projevech tohoto, což je jak o čitelnosti - rozpoznatelnosti jinglů, moderátorů (třeba že Leoš Mareš = Evropa 2) apod. Výstup z rádia (tzn. co jde do éteru) pak různě upravují ekvalizéry, které jsou často nastaveny tak, aby třeba mělo mluvené slovo více středů (je lépe srozumitelné) nebo naopak naechované nebo více nabasované, aby to mělo větší "bomba" efekt (třeba pro mladé teenagery apod.) :) To, co popisuješ, je podle mě právě ten rozdíl, o kterém píšu - každá stanice má jiný hudební (či spíše zvukový) výstup a po delším poslechu, kdy si ucho na něco navykne, je změna pro něj znatelná a snad i velmi citlivá...

jINDRICH
Příspěvky: 29
Registrován: 31 srp 2009 20:52

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od jINDRICH » 28 říj 2009 22:34

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=427 na této adrese je článek o podprahovém vysílání v TV nova, tak jestliže existuje zákon o zákazu, kdo to kdy dodrží, kdo to kdy odhalí, a eventuelně doloží? S tou agresivitou a zvýšenou nervozitou - nad tím je nutno se zamyslet - není nad čím přemýšlet. Již nedávno jsem brouzdal po stránkách a nalezl spoustu informací o ovlivňování. Dokonce jeden rozhovor s osobou, která slyšela v určitých místnostech hlasy, které jí mluvily do její činnosti, tedy ovlivňovaly jako ji, po mnoha stížnostech u ní byl doma změřen signál a vyskytoval se v podprahové rovině. Je tedy lepší se vrátit k tichu přírody, nebo přímé melodické hudbě.Zprávy v mediích jsou jednostranně orientované na stádo vůdci stáda Jindřich

Saila
Příspěvky: 274
Registrován: 01 črc 2009 16:07

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od Saila » 29 říj 2009 21:02

kocour:no prave ze tohle je uplne o necem jinym preladovala jsem na ruzny dalsi radia ale bylo to v podstate to samy jako en impuls... mozna asi bych to lip prirovnala ze ostatni radia jakoby vysilali ja nevim na 1000MH a tohle na 10Mh a dneska dopoledne tam byl jeden moderator ale to se nedalo ten tak zvedal naladu:-D uz jenom blbejma hlaskama typu preju uplne vsem krasny dopoledne ale rekl to takovym stylem ze to proste cloveka nakoplo a hned vyskoci usmev na rtech:-D

jak rikam jestli na to teda ma nekdo zaludek to zkusit tak klidne z toho impulzu preladte na city, kiss apod.. a pak na ten bonton...
"život je jako jedna velká LAN párty" :-D by me...

jINDRICH
Příspěvky: 29
Registrován: 31 srp 2009 20:52

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od jINDRICH » 04 lis 2009 21:49

Pokud si všímáte netypických vysílání, je to úžasné, jen ještě k tomu chybí odborný rozbor.Nedávno jsem narazil na stránky- možná na osudu v historii, nebo na orgoblogu v seznamu ovlivňování - po pravé straně - při vysílání pokémonů v japonsku značně velké množství dětí dostalo horečky . Na základě analýz, byly zjištěny nějaké jiné frekvence. Je to velice složité, přesít vysílání tv či rozhlasu přes měřící zařízení, ale jelikož dnes je možné ledacos, je třeba si všímat všech neobvyklých dějů a hlavně nezblbnout jindřich

Zenko.Idane
Příspěvky: 495
Registrován: 29 črc 2009 02:31
Bydliště: Kosmonosy

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od Zenko.Idane » 13 led 2011 10:19

Podprahový zvuk v Televizi ! http://www.irevir.cz/clanek/podprahovy-zvuk-v-televizi už se tady o tom zminovalo , na něco jsem narazil. Všiml si někdo něčeho podobného? Bednu mám ale sledování je minimální.

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od Aien » 14 led 2011 09:02

Ahoj Lidičky!
To je dobře, že se o tom začlo psát! Moje dcera ten zvuk slyší pořád a silně, že prý se na některé pořady nemůže dívat kvůli tomu "pískání", asi má dobrý sluch.Já to slyším někdy.Hranice schopnosti slyšet se posunují s věkem, mladí víc slyší do vyšších frekvencí, starší do nižších,dcera např. neslyší některé duňení(nízké frekvence), které já slyším.Moje hypotéza:nevyznám se v tom, jak některé frekvence ovlivňují mozek, ale vzhledem k tomu, jaké sračky vysílají TV a jak to na mne působí, ten tón vybuzuje pocit strachu a ohrožení.Několikrát jsem si všimla, že v klidu sedím u TV, štrykuju a popíjím kafe, ale místo relaxace, jsem nabuzená, každou chvíli vstanu a někam jdu, nevydžím u TV klidně sedět.A není to mojí nervozitou, protože, když si pustím starou vinilovou desku místo TV, tuto reakci nemám.Řekla bych, že lidi pijou pivo u TV(já občas taky), aby se uklidnili(podvědomá reakce) což může být ta komerce, o které se píše v odkazu z předchozího příspěvku. :?

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od Mike.Jt » 14 led 2011 11:45

sem včera vypnul compa a slyším dunění.Obíhám celej pokoj od kud de ten nízký nepříjemný tón.
Pak zjistim že rádio ačkoliv ej vypnuté, vydává tón na prahu lidské slyšitelnosti. Okamžitě ho rvu ze zásuvky, a je klid. Okamžitě přestala bolet hlava.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od vlady » 14 led 2011 13:31

Není novinka že po rozvodné elektrické síti lze šířit nejrůznější signály. Příkladem je dálkové přepínaní elektroměru na denní a noční proud podle potřeb dodavatele. Elektrická síť může být tedy i takto zneužita.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od am2 » 14 led 2011 14:40

Spousta lidí používá TV jako útěk před sebou. Navíc mají návyk na ty negativní emoce objevující se ve zprávách a seriálech.
TV nehodnotím automaticky jako negativní. Je to relativní s ohledem na konkrétního člověka a okolnosti.
Ale pochopitelně TV nedoporučuji. Na žebříčku možností trávení volného času bych ji dal na poslední místa, neboť člověka psychicky i tělesně zpasivňuje, a vzhledem ke kvalitě dnešních pořadů člověka psychologicky poškozuje a degraduje.

Nízký nepříjemný tón u vypnutého rádia apod. dělá napájecí transformátor. Dnes se taky u spotřební elektroniky hodně používají spínané napájecí zdroje, které naopak pískají vysokým tónem. Paradoxně pískají nejhlasitěji, když jedou naprázdno (zařízení je "vypnuto"). Mně tak píská monitor či netbook, když jej "vypnu", ale nechám zapnutý v síti. Proto musím vždy vypnout i vypínač na prodlužovačce, jinak bych se v noci ani nevyspal.

Zenko.Idane
Příspěvky: 495
Registrován: 29 črc 2009 02:31
Bydliště: Kosmonosy

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od Zenko.Idane » 14 led 2011 17:30

Ahoj , jsem na tom podobně v noci jak všechno utichne tak je slyšet jak všelijaké zdroje pískají a vydávají ruzné pazvuky. tak to taky řeším všechno ven ze zásuvky. ;)

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od Galliano » 14 led 2011 21:56

Hm... jenomže vypněte ze zásuvky zesilovače mobilních sítí, který máme přímo nad hlavou... a to je mezi náma ještě jedno patro... když tyhle sousedy potkám tak skoro svítěj...
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od Mike.Jt » 14 led 2011 23:26

narazil sme na ženskou která nevědomky odpaluje elektro ve svém okolí ! (+9 doleva). Bych se to chtěl zkusit naučit ...
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od Aerosmith » 15 led 2011 00:59

Mike.Jt píše:narazil sme na ženskou která nevědomky odpaluje elektro ve svém okolí ! (+9 doleva). Bych se to chtěl zkusit naučit ...
Moje dcera, když měla 13 let tak zhasínala pouliční osvětlení. Prošla kolem kandelábru, ten zhasl a za ní se rozsvítil a tak na celé ulici. Měla taky dar chanellingu, ale po pubertě to bohužel skončilo.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od Mike.Jt » 15 led 2011 11:19

:D to by se mil líbilo, asi bych si dal tu práci a zajel na Aliašku na exkurzi do jednoho výzkumného zařízení čistě pro civilní účely.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Odpovědět