Suroviny

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Suroviny

Příspěvek od Aerosmith » 28 zář 2009 14:20

Ondřej píše:I ze samotné sádry něco leze, asi v tom fakt bude krystalická struktura po ztvrdnutí. Prášek jsem do ní ještě nezkoušel. A i včelý vosk funguje normálně.
Petra: smíchal bych ty železný třísky s jemným hliníkem a je to ideál.
cardej: polyesterová nesmrdí. Maximálně pár dnů po vytvrzení.
Ano, sádra je vypálený sádrovec - krystalický nerost v čisté formě vizuelně podobný křišťálu. Po vypálení je odstraněna molekula vody . Zbělá a rozpadne se. Po přidání vody do práškové sádry se vrátí molekula vody zpět a vznikne krystalická mřížka. Ne už sice např. 2-3cm krystal ale, mikroskopický ano. Tak funguje např. pálené vápno - uhličitan vápenatý je teplem zbaven vody - vápno. Po přidání vody se vrátí do krystalické podoby. Není sice už tak pevný jako vápenec krystalický, ale kr. mřížku má. Takže to funguje...

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Suroviny

Příspěvek od cardej » 28 zář 2009 16:31

Díky Aero.Takže na zóny by Tb sádra měla stačit.Jinak s Vámi souhlasím. Hezký den.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Suroviny

Příspěvek od Ondřej » 29 zář 2009 19:22

petra: v poměru Al:Fe 2:1 objemově. Můžeš přidat i něco mědi pro "osobní" kousky..

petra
Příspěvky: 288
Registrován: 12 zář 2009 17:35
Bydliště: Brno

Re: Suroviny

Příspěvek od petra » 29 zář 2009 19:30

Ondřej píše:petra: v poměru Al:Fe 2:1 objemově. Můžeš přidat i něco mědi pro "osobní" kousky..
Díky !

HEM
Příspěvky: 11
Registrován: 09 říj 2009 10:49
Bydliště: sever, Děčínsko

Re: Suroviny

Příspěvek od HEM » 14 říj 2009 11:52

Asi se ptám blbě,možná lepší ptát výrobců prysk.,možná je odpověď někde tady na foru v mraku informací (přiznávám že jsem to ještě asi celý detailně neprošel - vzhledem k času,který mohu věnovat počítači), ale - v principu: je vhodnější epoxid nebo polyuretan nebo jaký jsou všechny pryskyřice?která je nejvhodnější?aby to odolávalo vodě/vlhku? musim souhlasit s tim, že asi nejdůležitější je ten úmysl, jak to zvete "program",ale povětrnostní odolnost je taky důležitá,což? Ještě jsem nikdy orgonit nevyrobil,mám špony od klíčůvýrobce,asi Al + mosaz? pěkný hafo,tak než to objednám,abych věděl která je ven dobrá,víte?
Díky za trpělivost! Hem
Ještě otázka-máte někdo zkušenost s výrobou v zimě,třeba v garaži? Zatopeno.Možná to ještě stihnu letos venku

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: Suroviny

Příspěvek od ercecko » 14 říj 2009 17:32

HEM píše:Asi se ptám blbě,možná lepší ptát výrobců prysk.,možná je odpověď někde tady na foru v mraku informací......
no myslim ze na venek je dobra kazda polyesterova ci epoxidova pryskyrice.. ja pouzivam havelpol 1 a 2 a venku bez problemu.. s tou vyrobou v zime to urcite vevnitr pujde, venku by to nemelo nejmensi sanci vytuhnout.. ale jsem smutny z toho ze mam rozdelane cb, a cekam na slunicko, to chci dodelat jeste venku v nejakych dobrych teplotach, i kdyz manipulatori si uz asi zvolili pro cr rezim zima a budu to muset udelat v dilne bez prirody..jeji zvuky a jine pusobeni (zvlast tady na vesnici) jsou myslim pro tvrdnuti orgonitu nejlepsi program :)

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Suroviny

Příspěvek od Aerosmith » 14 říj 2009 17:56

Mám taky takový pocit jako ercečko.Všechny orgonity jsem dělal venku na slunci , v přírodě (na zahradě :-) ) A taky mám rozdělané CBčko. Mám už vlastně všechno. Čekal jsem jen na hezké počasí, až jsem to prošvihl. Takže programování kamenů bude "jen" s hudbou a meditací. Mám v plánu "obložit" vznikající blok CBčka do soustředných kruhů z TBček. Jinak kameny jsou "naloženy" a proloženy orgonitem.Tak uvidíme co z toho vzejde. Myslím ale, že to bude určitě lepší, než to co v návodu - video, předvádí D. Craft. Je to sice jen to nejjednodušší, ale funkční. O programování vůbec nemluví. Možná to trochu přeceňujeme. Chtěl bych vidět ty němce nebo jihoafričany co to valej na metráky do světa, že každý kousek programují.

HEM
Příspěvky: 11
Registrován: 09 říj 2009 10:49
Bydliště: sever, Děčínsko

Re: Suroviny

Příspěvek od HEM » 14 říj 2009 18:48

zdravím, díky za reakci. Takže s pryskyřicí je jasno, s tím počasím asi taky. Potvrdili jste mi mou doměnku,že ideální je dělat venku, v jaře, létě, při vší té nádheře pučící. Jediný co,že teď zvažuju počkat s větší produkcí na jaro,zatím dát křišťálky někam daleko do lesů do potůčku, aby si tam přes zimu hověli. Což je kvalitativně ku prospěchu věci, však časově - furt mám takový nutkání "spěchat", když jsem se konečně dověděl o orgonitu a tím o zajímavém "využití" už tak zajímavého křišťálu. Každopádně zkusím něco už letos, je to potřeba domu, snad bude dílna v pohodě a první dárky připravím do vánoc. děsně rád bych. líbí se mi úvaha, že to třeba fakt šlape, jsem moc zvědavej a ve fázi prvotního nadšení. Nechci to příliš vyhrotit a musim být trpělivej, už jen s vyhrazením si času na tuto aktivitu v už tak nabitém programu poslední doby. Ale mám pocit,že je orgonit docela podstatná věc,veskrz užitečná potřebná,proto mám nutkání se na tom podílet v rámci možností na max.
Tím docházím k jiné věci, nevim jesli to sem uplně patří. Někde jsem tu četl, kdosi se zamýšlel, co až jednou bude všude "ogiftováno", něco o vypnutí orgonitů a tak. Taky mě to po pár dnech od doslechu o orgo napadlo. Mám takovej pocit, že rozhodně je dobrý vědět co kdo kam dal, protože jednou to možná opravdu může být užitečný, z důvodu "synchronizace" a přehlednosti orgo sítě. Něco mi říká,že vyrábět orgonit a dávat ho, je určitě prospěšný a aktuální,však nevím co si myslet o bezhlavě vypadajícím "zbrojení".Nezaujímám k tomu postoj.
Když už to čtete, zajímalo by mě, co vyplývá z debaty "hustota vrstev-pořadí",mám z toho pocit, že kolují různá přesvědčení. jemný dolu/nahoru. Nevím, pokusím se udělat co nejstejnorodější mix všeho kovu co splašim. Samotný ten prach od klíčů mi příde příliš jemný-hustý.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 107
Registrován: 25 kvě 2009 08:59
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od ATA » 14 říj 2009 22:00

ja osobne sem spiš pro ty vrstvy neš to udelat stejnordy jetsly nahoru nebo dolu už pak zaleži na učelu orgonitu
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum! :)

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Suroviny

Příspěvek od sophia » 14 říj 2009 22:39

to: Aerosmith + ercecko - já Vám říkal, ať to CB neodkládáte, že to do prvních mrazů nestihnete :lol: :geek:

to HEM existuje jedno takové slovo, které se hodně všude opakuje a může proto znít jako klišé, leč neuvěřitelně dokáže vést :arrow: INTUICE - spolehni se na ni a ona Tě povede sama a dobře. U orgonové energie to platí 100x

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Suroviny

Příspěvek od Aerosmith » 14 říj 2009 23:23

No právě. Ale byl jsem taky tlačen výrobou HHG a TB pro velký zájem a taky mě to chytlo až tak nějak fanaticky. Nemohl jsem přestat. Bylo to jako droga. Ale udělal jsem si místo ve sklepě s el. odvětráním , takže CB bude. A brzo.

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: Suroviny

Příspěvek od ercecko » 15 říj 2009 16:10

sophia:no jo mel jsi pravdu :-D ale kdo mohl cekat ze nam prinesou takove pocasi.. myslim ze jeste snad slunicko svitit bude v nejblizsich dnech.. nechci zimu jako minuly rok, celou dobu jen bila deka, hnus!
uz na cb delam, a co nejdriv jdu ke znamemu vyptat zbytky med. trubek pro zakladnu, pak do vodo-topo na par metru jako horni cast.. a vnitrni rozpolozeni cb chci udelat fakt nejak zajimave tak jsem zvedav jak se mi to povede :) a na jare bude dalsi cb, ale nejaky lepsi tvar nez do kyble.. jo a mam otazku, co kdyz ty trubky dole necham otevrene a krystal bude zasazeny do pryskyrice a kovu jako normalne treba v tb? trubka by byla nad nim, v ni uz zadna pryskyrice..
dal do nej planuju to odvodneni trubek, abych nemusel resit vylevani vody, pak ruzne spiraly z med. dratu a samozrejme civku kolem "hlavnich" krystalu :)
celkove pomerne draha vecicka, doufam ze bude mit vyborne vyuziti

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Suroviny

Příspěvek od sophia » 15 říj 2009 20:36

taky jsem do prvního CB dával věcí jako když pejsek s kočičkou pekli dort :lol: takže raději s rozvahou, méně je někdy více a ne všechno se spolu snese ;)

HEM
Příspěvky: 11
Registrován: 09 říj 2009 10:49
Bydliště: sever, Děčínsko

Re: Suroviny

Příspěvek od HEM » 15 říj 2009 23:02

Zdar všem, intuitivně rozhodně postupovat budu,jako povětšinou,je to jistější než plány. Co jsem však chtěl alespoň trochu vědět, jak "nandat" ten kov při lití - jakože jestli nejdřív jemný prach (nakonec je to špička,je tak? je to bábovka,víme.),pak hrubší něco,pak zas vrstvu jemnou, končit hrubou frakcí. Nebo do špičky hrubou, nebo končit (základna) jemnou, víte. Prostě ze zkušenosti to určitě ví někdo z Vás líp než já, takovýdle věci. Nebo mi řekněte,že jsou to nepodstatný detaily, že zásadní je objemový poměr. Taky mě napadlo,nevim nakolik to je prakticky proveditelný - jakože zkusit do pryskyřice při zalévání vmíchat optimální množství velejemného kov. prachu,možná by se neusadil a zůstal trochu rovnoměrně v hmotě, pěkně mezi většími šponami v prysk. Fakt ale nevim, možná jsem vedle. Stejně mám zatim jen to jemné, čehož je tak 5 kilo? (baj ručka) a na dně toho pytle je to fakt prach jak ty nátěry - stříbřenka,zlatěnka, víte co myslim. asi je to převážně mosaz, nebo z čeho dělaj ty klíče. Asi i hliník. Musim opatřit i něco hrubšího. Ideální by asi bylo zlato. (pokus o žert)
To Cloudbusting: Nerad bych zněl nějak poučovačně - někde stálo, že to lze "přirovnat" k akupunktuře atmosféry. Pokud na tom něco pravdy,rozvážně a s velkým citem ať provozováno to jest. Vím o tom málo, ale když přemítám, ptám se jak to je když nedaleko (cca 15km) stojí CB, o kterým nevím nic co do konstrukce, jestli maká, vim jen že tam je více orgonitu u člověka který to má dlouho a neveděl přesně co to vlastně je. Říkají tomu mufíny a je tam nějak zamotanej jeho zeťák ze Skotska,což bude zřejmě "ten kdo to přivez/seznámil je s tím".Já se s nimi prakticky neznám,je to dost složitá shoda "náhod" posledních dnů/týdnů.Ten pán Dr. Reicha znal z úplně jiné souvislosti.Taky jasná "náhoda". Ale - o čem přemítám - jestli je teda potřeba stavět tady (o 15 km dál) další CB, když možná jsem v zoně přírodního počasí (je tu teda taky kosa a sněžilo,sníh vypadal přírodně,ležet nezůstával). Kolik jich potřebujem v Čechách na tu naši zemičku? Co CB z těch krystalů jak jsem někde viděl za 2apůl tisíce nebo tak? může to mít vliv na tu funkci, nebo celkově vzato-co takový krystal v orgonitu? To může mít grády.Takové i jiné otázky se mi honí hlavou,víte.Ale nevim nakolik to patří do "Surovin".

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Suroviny

Příspěvek od sophia » 15 říj 2009 23:36

uf těch otázek je fakt moc :? a většina jich tady je už rozvedena ve starších příspěvcích

Hustota v orgonitu (osvědčená): zespodu k vrcholu = větší špony, střední, jemné Obrázek Obrázek

Potom krystal v orgonitu by měl být vždy.

CB není nikdy dost. Oni se "spojí" a vzájemně rozdělí síly tzv. "spolupracují". Slyšel jsem o místě, kde je 10 CB na ploše 10 x 10km a prý je tam krásně :o



:lol:

Odpovědět