Suroviny

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Suroviny

Příspěvek od Aerosmith » 05 srp 2009 22:41

sophia píše:Zkoušel jsem udělat stejný tb z minihrotů a stejný ze surových krystalů od Bláhy. Od Bláhy to tb bylo výrazně silnější, ty minihroty jsou příliš malé k poměru pryskyřice a špon. Aby bylo stejně krystalů, musel bych dát asi 6 minihrotů a za tu cenu bych z jednoho sáčku moc nevyrobil. Taky nejsem úplně přesvědčen o tom, že je dobré aby v jednom tb bylo několik kusů kamenů, tomu se snažím vyhýbat. Pokud někdo sežene levnějšího prodejce než je Bláha, budu rád brát od něj. Toť moje zkušenost. :)
No zrovna nad tím taky špekuluju. Mám od Blahy ty jeho minihroty. Je fakt, že pár jich bylo větších, ale zbytek mrňavé. Víc než půlka zlomky, zbytek s jedním hrotem. Pak mám půl kila velkých (sice krátkých, ale tlustých krystalů) dost drahých - ty půjdou do CB. Šest specielně vybraných velkých dvouhrotých do trubek CB - Blaha mě psal, že mu to dalo práci je vybrat a stejně nejsou dle mého gusta, bo skoro u všech je jeden hrot takový nějak "nevyvinutý" či jak bych to napsal. No a tak mě chybí takový ten střed na HHG - tj. 3-4 cm délka, průměr tak těch 6-10mm. Asi by to chtělo osobně se prohrabat někde v obchodě zásobama, ale vše je daleko. Na Aukru je poslední dobou prd a když tak, neví co by za to chtěli. Takže taky nepohrdnu nějakým tipem. Už jsem přemýšlel, že si udělám brus na broušení hrotů, ale nemám zkušenosti. A vůbec, bude mít třeba "uměle" vytvořený hrot účinnost?

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Suroviny

Příspěvek od sophia » 05 srp 2009 22:55

Minihroty nejsou od Bláhy ale z Minas - jestli tedy myslíme oba ty samé. Do TB stačí surové krystaly - hrudky cca 1 až 2 cm. Do CB oboustranné krystaly (double terminated) aby se vešly do trubek. S tím broušením si myslím to není dobrý nápad, přece jen to neroste v zemi miliony? let jen tak pro nic za nic.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 107
Registrován: 25 kvě 2009 08:59
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od ATA » 05 srp 2009 23:17

Sem byl v ponděli ve skladu minas fakt krasa takovej metrovej kristal křistalu by se docea hodil :)

Ja sem si koupil par vetšich a udelam nejky pořadny osobni orgonity

Obrázek

http://picasaweb.google.cz/havranpetr1/KamenyMinas#
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum! :)

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Suroviny

Příspěvek od Aerosmith » 05 srp 2009 23:31

4 sophia ... máš recht jsou od Minas G. Teď jsem si tam zrovna objednal nějaké krystaly. Mají tam i za zajímavou cenu (399,_ jestli se nepletu) 2 kg surových křišťálů - hrudek tak 2-3cm v průměru. Asi je taky vemu. Myslel jsem původně, že moc vhodné nejsou, ale když píšeš, že to stačí do TB...

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Suroviny

Příspěvek od sophia » 05 srp 2009 23:58

Aerosmith píše:4 sophia ... máš recht jsou od Minas G. Teď jsem si tam zrovna objednal nějaké krystaly. Mají tam i za zajímavou cenu (399,_ jestli se nepletu) 2 kg surových křišťálů - hrudek tak 2-3cm v průměru. Asi je taky vemu. Myslel jsem původně, že moc vhodné nejsou, ale když píšeš, že to stačí do TB...
Surové krystaly od Bláhy jsem bral naposled 10kg za 1300,- s dph což je určitě lepší cena než 399,- za 2kg
do TB ideální pro taktický gifting ;)

Saila
Příspěvky: 274
Registrován: 01 črc 2009 16:07

Re: Suroviny

Příspěvek od Saila » 07 srp 2009 18:01

jaky tam maj ceny? protoze jsem koukala ze to je pro velkoodberatele...
"život je jako jedna velká LAN párty" :-D by me...

Uživatelský avatar
d1vine
Příspěvky: 15
Registrován: 14 čer 2009 20:26

Re: Suroviny

Příspěvek od d1vine » 07 srp 2009 18:16

Včera jsem s Bláhou mluvil a má jenom hroty vyšší třídy za 600 na kilo(450 za 10 kilo.)Ale poprosil jsem ho ať objedná ty méně kvalitnější a říkal, že v říjnu přiveze(asi 200 kg).Má taky velké hroty, 100 za kilo, což se mi zdá fajn.
Objednal jsem si alespoň na zkoušku a spokojenost.Viz foto. To nahoře je selenit. Btw. kdyby někdo přišel na způsob jak to objednat rovnou z Brazilských dolů nebo tak podobně, aby ta cena byla co nejnižší, tak bych se nezlobil :)
Zatim se nic nezjišťoval, ale možná začnu. Taky sem si všim že v minas maj double term krystaly po vice kusech na prodej http://www.minasgerais.cz/kristal-obous ... g-9335.php
Obrázek
Gift the world and then gift some more. <3

Saila
Příspěvky: 274
Registrován: 01 črc 2009 16:07

Re: Suroviny

Příspěvek od Saila » 08 srp 2009 23:41

no mimimalne by se treba tady dalo domluvit ze by se vzal ten paklik tech 10ti kilo a rozebralo se to tu... ze by se domluvilo kdoo chce apod...za tech 450 to je uz slusny
"život je jako jedna velká LAN párty" :-D by me...

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Suroviny

Příspěvek od Aerosmith » 08 srp 2009 23:44

sophia píše:
Aerosmith píše:4 sophia ... máš recht jsou od Minas G. Teď jsem si tam zrovna objednal nějaké krystaly. Mají tam i za zajímavou cenu (399,_ jestli se nepletu) 2 kg surových křišťálů - hrudek tak 2-3cm v průměru. Asi je taky vemu. Myslel jsem původně, že moc vhodné nejsou, ale když píšeš, že to stačí do TB...
Surové krystaly od Bláhy jsem bral naposled 10kg za 1300,- s dph což je určitě lepší cena než 399,- za 2kg
do TB ideální pro taktický gifting ;)
To myslíš fakt krystaly, nebo amorfní "hrudky" bez krystalické struktury? Jsou tam např. některé i oboustranné? Nikde jsem to v nabídce neviděl. Tos měl z tel. nebo osobní domluvy?

Uživatelský avatar
d1vine
Příspěvky: 15
Registrován: 14 čer 2009 20:26

Re: Suroviny

Příspěvek od d1vine » 09 srp 2009 03:27

Aha. Taky jsem myslel, že sophia mluvi o hrotech(?) Na hrudky jsem se neptal, ale budou stopro o dost levnější.
Jinak nejidealnější mi připadá alespoň malý hrot do orgonitu. Nejspíš to ale nemá vliv na působení..
Aerosmith, nabídka u Blahy je zastarala, hodně věcí už z toho nemá a spoustu věcí není uvedených. Tudíž nejlepší zavolat.
Gift the world and then gift some more. <3

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Suroviny

Příspěvek od Ondřej » 09 srp 2009 11:31

Aerosmith píše:Taky mě zajímá jestli druh špon (třísek) má vliv na kvalitu a účinnost orgonitu. Je mně jasné, že čím hutnější hmota, tím má nižší vibrace.Tedy např. hliník je nejlehčí a "nejřidčí" (nevím jaké atomové č. má) a má tedy nejvyšší vibrace a je tedy nejlepší? Dále bych v pořadí umístil měď jako čistý kov, pak železo (čistý kov -relativně) a pak slitiny mosaz a bronz ( je v nich olovo a cín no a zinek asi). Jak to vidíte vy?
pravidlo to nebude. Měď má výrazně větší hustotu než hliník a je jasně lepší. Podobně s hořčíkem, který je lehčí než hliník a je to zdechlinka.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Suroviny

Příspěvek od Ondřej » 09 srp 2009 11:36

Aerosmith píše: Už jsem přemýšlel, že si udělám brus na broušení hrotů, ale nemám zkušenosti. A vůbec, bude mít třeba "uměle" vytvořený hrot účinnost?
ani náhodou. Jde o krystalickou mřížku.

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: Suroviny

Příspěvek od truthseeker » 09 srp 2009 11:53

Ondřej píše:
Aerosmith píše: Už jsem přemýšlel, že si udělám brus na broušení hrotů, ale nemám zkušenosti. A vůbec, bude mít třeba "uměle" vytvořený hrot účinnost?
ani náhodou. Jde o krystalickou mřížku.
A jak je to potom s hrudkami?
http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Suroviny

Příspěvek od Aerosmith » 09 srp 2009 13:19

[/quote]
A jak je to potom s hrudkami?[/quote]
No podle obrázků to nejsou hrudky ve smyslu slepenec drobků, ale pevné kusy bez tvaru, jakoby kus křemene rozbitého kladivem. Tedy tyto kousky určitě mají vnitřní krystalickou podstatu, která se neprojevuje vizuelně jako úhledný krystal s ploškami, ale pod mikroskopem by mřížka byla asi vidět.

Saila
Příspěvky: 274
Registrován: 01 črc 2009 16:07

Re: Suroviny

Příspěvek od Saila » 09 srp 2009 13:54

stejne jako kdyz jsem si v jednom obchode s potrebama pro lidi co delaj bizuterny zalezitostii tak tam maj i kameny s dirkama a videla jsem ze tam maj mesicni kamen ale v podobe lotosovyho kvetu tak se jich ptam jeslti je to fakt mesicni kamen (umysl dat ho do orgonitu) tak mi rekla ze to je mesicni kamen ale vyrobenej umele.... tak jsem byla fakt rada ze mi to rekla na rovinu:-D protoze to bych do kolacku taky nedala...


Edit: hele nemate nekdo neco jako sutrlist? neco kde by byl seznam kamenu a na co jsou i co se tyce duchovniho hlediska a jakymu elelentu patrej?
"život je jako jedna velká LAN párty" :-D by me...

Odpovědět