Nápady : nenápadné CB a podobne

Jak začít, zkušenosti...
jiřík
Příspěvky: 94
Registrován: 28 srp 2010 17:16
Bydliště: Pacov

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od jiřík » 07 lis 2011 13:43

zaklad vodniho CB je jednoduchej.do kyble s vodou potopit budto hromadu TB,nebo zakladnu klasickyho CB bez tyci,nebo HHG,atd,proste orgonitovou hmotu.pak do toho namocit trubky tak,aby se vody dotykala izolovana cast,treba omotana izolepou,ja to delam tak,ze na konce trubek navliknu gumovy doktorsky rukavice a omotam izolepou,abyto drzelo na miste,je to jistota ze to nepropusti vodu.treba prezervativ by fungoval taky spolehlive atd.kdyz budes pouzivat jen izolepu,tak ji musis mit kvalitni,co ji nevadi voda a dobre to utesnit,nektera casem povoli.material trubek bude nejlepsi med,i kdyz kozma rika ze je to jedno :D hlinik mi ale funguje taky a je levnejsi. i zelezny fungujou.kozma ma u toho svyho protiletadlovyho mostrozniho vodniho CB torzne ulozeny zelezny pozink trubky a jak mu to pekne slape:) jestli tu energii trosku cejtis,tak experimentuj. pocet trubek se dava bud 1 uprostred ,nebo 3 do trojuhelniku,nebo klasika 6 .jelikoz je to vcelku nedavna modifikace,tak nejsou otestovany prumery trubek a dylka,pouzivaj se bezne 1 palcovy 2m trubky .nektery prukopnici jeste doporucujou z vody vyvod dratek do uzemeni ,nektery ne.



http://www.baligifter.org/blog/uncatego ... buster-wcb


tady je zakladni model,plus vylepseni s cirkulaci vody pomoci akvarijniho cerpadla.jestli si s tim chces vyhrat a mas na to,tak to muzes napajet solarne,aby to bylo sobestacny.ale funguje to i bez ty cirkulace,s tim,ze je dobry jednou zhruba za 14 dni tu vodu vymenit.na webu je toho dost ,jak o indukcnich ,nebo o vodnich CB,vygoogluj "induction orgonite" a trochu se v tom pohrab

anton2
Příspěvky: 320
Registrován: 30 říj 2011 19:00

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od anton2 » 07 lis 2011 23:40

Ahoj Jiřík, dakujem velmi pekne za info. Nevedel som co je indukcne CB. Rozmyslam nad tym teraz nepretrzite. Baligifter pokracuje vo vyvoji a WCB zas modifikoval. Pozri si prispevok o 6:07 am http://orgoniteplus.net/Forum/viewtopic ... 9&start=20
Vsimni si, ze trubky uz neizoluje. Do vody ide plastova trubka, ktora nie je uzatvorena a na nu sa napaja hlinikova trubka. Teda moze do nej kludne prsat a netreba to z trubky vyliat. TB ma oproti holemu krystalu zas tu vyhodu, ze sa stale samo ocistuje a nezasekne sa. Dalej pise, ze zistil, ze plastova trubka by mala byt vo vode 3'' hlboko. Nie velmi hlboko. Zistil, ze vo vedre nemusi byt vela orgonitu, ale ze este lepsie vysledky dosiahol, ked spravne umiestnil pod trubky 6 TB. Teda pod kazdu trubku jedno TB, ale spravne umiestnene priamo pod nu! Nad tym rozmyslam. Baligifter tam pise, ze WCB je vobec najsilnejsi CB, aky kedy on vyrobil. Ked je to takto, tak potom mozme mat vykonne CB za naozaj minimalnu investiciu. To je efektivita a racionalizacia. Pri tomto tempe vyvoja by v buducnosti mohlo vybavenie priemernej upratovacky stacit na weather modification :)

Mimochodom ani Baligifter nevie, preco cirkulujuca voda zlepsuje vykon. Prisli na to preto, ze su v tropoch a vo vode sa hned chytaju komare a podobne, tak tam dali rykby, aby to pozrali. Po par dnoch ked boli rykby nejake malatne, tak im doniesli z akvarka okyslicenie. No a nasledne si vsimli zmenu :).

Mna zas napadlo, ze ked su tie trubky teraz otvorene, tak tam mozme priliat aj octa a tym zas ozdravit atmosferu, ked uz ta voda bude cirkulovat. To uz by ale bolo WVCB - water vinegar cloud buster . Alebo VWCB - volkswagen.... :)
Co poviete?

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od kozma » 08 lis 2011 10:20

Co povime ? ;) Jen to, ze se tim dostavame elegantne pomalu, ale jiste v diskuzi k tomu, ze vyuzitim WCB principu lze instalovat takove legracky ruzne v prirode, do rybnicku, s tim ze trubky budou ve krovi a tak...
A dekuji moc za ten link, ani jsem nevedel ze Baligifteruv vyvoj pokracuje dal !

anton2
Příspěvky: 320
Registrován: 30 říj 2011 19:00

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od anton2 » 08 lis 2011 11:57

Super napad. Toto este rozvedieme dalej. Nakoniec moze byt uplne lacny a super efektivny design.

Kazdopadne Baligifter tam hovori, ze tymto designom WCB sa dostavame na ten isty design CB, ktory mal W. Reich. http://img268.imagevenue.com/img.php?im ... _470lo.jpg
Len W. Reich nemal orgonit, teda konvertor DOR na POR. Jeho podovny CB odvadzal DOR do vodnej plochy (jazera a podobne) , ale nijak ho nekonvertoval. Teda spravil z tej vodnej plochy smetisko plne DOR.
Ak by sme chceli WCB, ktory je smerovy, ze by sa dal lubovolne nasmerovat, tak by sme mohli kludne pouzit ten povodny W. Reicha http://img268.imagevenue.com/img.php?im ... _470lo.jpg , s tym, ze tie hadice by boli napojene do toho vedra, ktore nadesignoval Baligifter. :D

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od kozma » 08 lis 2011 12:19

Stejna vec napadla predpokladam nejen nas... ano ano, myslim ze by obycejna zahradni hadice mohla byt pouzita.
Pak jen postavit platformu ktera by mohla rotovat a natacet sest trubek, ze kterych by vedly hadice do WCB zakladny.

jiřík
Příspěvky: 94
Registrován: 28 srp 2010 17:16
Bydliště: Pacov

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od jiřík » 08 lis 2011 12:28

jo tyhle stranky jsem uz cet:) hele jako hazou tam miliardama bovisu,dokonce tam je udaj440 miliadr bovisu,jako by se nechumelilo,kdyz croft CB ma asi 400 000 prej,chtelo by to zmerit opravdu:) ale ten chlapek jak tam ma na dvorku ty roury do komina a spoustu vodnich CB,a vsude kolem HHG,orgonit i z formy na babovku,tam musi litat helikoptery na smeny ,rek bych ze uz vsechny piloty zna osobne a tykaj si spolu :D

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od kozma » 08 lis 2011 13:00

:lol: :lol: mno.... vis co. Prave ze si tim nejsem jistej. Jeden typek co si rika "gifter" tam propaguje fail zvany plasterit a to jakoby se nechumelilo. S tema jednotkama jim taky neverim.
Ty hromady HHG a WCB... pusobi to preplacane a prekombinovane. Nevim. Jsem obezretnej.

jiřík
Příspěvky: 94
Registrován: 28 srp 2010 17:16
Bydliště: Pacov

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od jiřík » 08 lis 2011 14:11

jako tady podle Kamila sveceny orgonity maj 18.000 bovisu,tak pan Gifter nejni zrovna troskar,kdyz prehazuje miliardy bovisu na dvore lopatou na hromadu :D

http://zony.vbrne.info/bovis.html

anton2
Příspěvky: 320
Registrován: 30 říj 2011 19:00

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od anton2 » 09 lis 2011 15:37

Ten clovek, co mal plny dvor tym mega veci, z toho nemam dobry pocit. Ani z plasteritu.

anton2
Příspěvky: 320
Registrován: 30 říj 2011 19:00

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od anton2 » 09 lis 2011 15:48

Dnes som instaloval mikro WCB. Naklady 11 EUR + 5 TB a jeden prazdny kybel od umeleho hnojiva aj s vrchnakom, ktory je na kazdom takomto hnojive. Jedna 1meter dlha hlinikova rurka ,jedna plastova spojka a kusok plastovej vodovodnej trubky. Islo do toho cca 10 litrov vody, tak aby plastova trubka bola ponorena len 3 palce. Najprv som tam dal len jedno TB presne pod tu rurku (ako pise Baligifter, ze treba radsej presne umiestnit TB ako ledabolo nahadzat vela). Do vrchnaku toho kybla mam dieru akurat na prechod trubky a vertikalnu polohu trubky zabezpecuju 3 pasy lepiacej pasky uchytene o hlinikovu rurku a kraje vrchnaku.

Este to nemam velmi otestovane, ale vyroba trvala 15 minut, naklady su uvedene vyssie. Bolo slnecno a nebo bez mrakov, tak som neocakaval ze sa nieco bude diat. Nainstaloval som to s tym jednym TB a cca po 10 minutach sa zrazu na nebi hore objavili akoby z nicoco nic pokrutene mracky (akoby chem chytena sylfom). Nechapal som, kde sa to tam zrazu vzalo a mal som pocit, ze ma boli hlava, tak som tam rychlo dal dalsie 4 TB okolo toho jedneho. Na nebi sa zacali objavovat chem mraky, take dokrutene akoby od sylfov. Cudne je, ze sa objavili z nicoho nic. Takze nieco to robi a zmesti sa to na kazdy balkon a dovolit si to moze uplne kazdy. Material je absolutne dostupny volne.

calleb
Příspěvky: 33
Registrován: 10 zář 2011 14:36

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od calleb » 09 lis 2011 17:25

udělej nákres taky to zkusim ,asi :D

anton2
Příspěvky: 320
Registrován: 30 říj 2011 19:00

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od anton2 » 10 lis 2011 01:39

Skusim to odfotit. To by malo byt najjednoduchsie, aby si to videl. Este som tu nevkladal foto.

Kazdopadne nastala zmena pocasia. Ochladilo sa a padla hmla. Vzduch je zrazu vlhky a chladny, ako na jesen byval. Nie ako vcera, alebo dnes na obed suchy a teply. Neviem ci to sposobil ten mikro WCB , ale zmena nastala. Ak to sposobil on tak to :shock:
:)

anton2
Příspěvky: 320
Registrován: 30 říj 2011 19:00

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od anton2 » 14 lis 2011 14:10

Blizi sa zima.
Davate do vody vo WCB nejaku nemrznucu zmes?

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od kozma » 14 lis 2011 18:20

Zrovna dělám "generálku" :) ...a zrovna nad tím přemýšlím. Asi nasypu do reaktorové vody hodně soli. Hodně.

anton2
Příspěvky: 320
Registrován: 30 říj 2011 19:00

Re: Nápady : nenápadné CB a podobne

Příspěvek od anton2 » 14 lis 2011 21:04

Dobry napad s tou solou. Skusim tiez. Dakujem

Po lisohlavkovom vikende, ked sa vsetci mali radi, sme mali dnes rutinny sprejovaci pondelok :) Ale napriek tomu, moje mikro WCB pracovalo. Ked som prichadzal autom domov, v chemdeke bolo jasne vidiet kruh. Bolo to u nas :) Priemer kruhu odhadujem na minimalne 10 km. Takze pridam sol a nech sa snazi.

Odpovědět