Kutná Hora

Zajímavá místa...
Odpovědět
Kokus
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2009 20:46

Kutná Hora

Příspěvek od Kokus » 05 srp 2009 21:20

Kutná Hora má CB od dubna- nechala jsem si ho vyrobit od manžela k narozeninám- hezký dárek. Dost se divil!Dnes se už nediví. Změny počasí jsem pozorovala od roku 1997- přestalo tu skoro pršet. Letošní způsob léta zdá se být mnohem přívětivější. CB má sílu. Ogiftováno mám zatím jen blízké okolí a 2 menší vysílače. Na další výrobu se chystám až zase seženu nějaké piliny. Holt soustružníka doma nemáme. Už se těším, dost mě to baví- připadám si jak malý chemik. Cha , cha
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kutná Hora

Příspěvek od sophia » 05 srp 2009 21:50

no paráda! :o :)
a pak že nerostou :lol:

:arrow: pokud ho navíc zakopete (základnu, koukat budou jen trubky) do země - někam kde nebude v rohu, ale bude mít na každou stranu stejně místa, bude fungovat ještě o poznání lépe :idea:

Saila
Příspěvky: 274
Registrován: 01 črc 2009 16:07

Re: Kutná Hora

Příspěvek od Saila » 06 srp 2009 15:18

krasnej kousek:-D

no jo ale kdo by chtel mit uprostred zahrady trcici trubky:-D
"život je jako jedna velká LAN párty" :-D by me...

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kutná Hora

Příspěvek od sophia » 06 srp 2009 20:05

Saila píše:krasnej kousek:-D

no jo ale kdo by chtel mit uprostred zahrady trcici trubky:-D
já třeba mám :lol:

Saila
Příspěvky: 274
Registrován: 01 črc 2009 16:07

Re: Kutná Hora

Příspěvek od Saila » 07 srp 2009 17:52

tak premejslim kdyby se to v ty zemi poradne ukotvilo.. a dali dva cca 2 metry od sebe ze by se na to dala povesit hamaka:-D ale celkem bych se bala ze by mi shorel zadek:-D
"život je jako jedna velká LAN párty" :-D by me...

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kutná Hora

Příspěvek od sophia » 07 srp 2009 20:18

Saila píše:tak premejslim kdyby se to v ty zemi poradne ukotvilo.. a dali dva cca 2 metry od sebe ze by se na to dala povesit hamaka:-D ale celkem bych se bala ze by mi shorel zadek:-D
dva vedle sebe by se navzájem hádaly

elekta
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009 19:41
Bydliště: Ostrava

Re: Kutná Hora

Příspěvek od elekta » 07 srp 2009 21:34

CB by vypadal přírodně a zapadal do scenérie zahrady, pokud by se po něm třeba pnula nějaká popínavka. Údajně by mu to nevadilo, měl by stále stejný výkon.

Saila
Příspěvky: 274
Registrován: 01 črc 2009 16:07

Re: Kutná Hora

Příspěvek od Saila » 08 srp 2009 15:40

sophia: tak to by me nenapado ze by se hadali....
"život je jako jedna velká LAN párty" :-D by me...

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kutná Hora

Příspěvek od sophia » 08 srp 2009 15:49

myslel jsem to vážně, že by se 2 cloudbustry vedle sebe hádaly... oni potřebují místo :)

Saila
Příspěvky: 274
Registrován: 01 črc 2009 16:07

Re: Kutná Hora

Příspěvek od Saila » 08 srp 2009 18:12

ja nerikam ze ne jenom ze by me to nenapadlo kdyz ty mensi potvory to zvladaj
"život je jako jedna velká LAN párty" :-D by me...

Kokus
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2009 20:46

Re: Kutná Hora

Příspěvek od Kokus » 12 srp 2009 07:40

" Úkol " splněn hned druhý den- byla to celkem fuška- máme na malé zahradě hodně velkých stromů a půda je prokořeněná. Ovšem teď mě silně zajímá:

1. Jak CB vyčistit- bylo v něm opravdu hodně vody a hmyzu ( viz jinde na tomto fóru)
2. co bude v zimě, až voda zamrzne, napadá mě, že křišťálové hroty můžou tlakem ledu popraskat, nebo ne ?!, Případně jak na to
3. A na co tam vůbec jsou spojky a proč trubka není vcelku- je to kvůli čištění nebo to má jiný účel ?!?
sophia píše:no paráda! :o :)

:arrow: pokud ho navíc zakopete (základnu, koukat budou jen trubky) do země - někam kde nebude v rohu, ale bude mít na každou stranu stejně místa, bude fungovat ještě o poznání lépe :idea:

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kutná Hora

Příspěvek od sophia » 12 srp 2009 10:23

Kokus píše:" Úkol " splněn hned druhý den- byla to celkem fuška- máme na malé zahradě hodně velkých stromů a půda je prokořeněná. Ovšem teď mě silně zajímá:

1. Jak CB vyčistit- bylo v něm opravdu hodně vody a hmyzu ( viz jinde na tomto fóru)
2. co bude v zimě, až voda zamrzne, napadá mě, že křišťálové hroty můžou tlakem ledu popraskat, nebo ne ?!, Případně jak na to
3. A na co tam vůbec jsou spojky a proč trubka není vcelku- je to kvůli čištění nebo to má jiný účel ?!?
Dobrá práce! ;)

1. Sundej trubky a do základny tenkou hadru na nějaké tyčce, vyždímat a opakovat až bude úplně suchá.
2. V zimě zřejmě bude potřeba přelepit vrcholky trubek nebo zakrýt igelitem s gumičkou - budu to teď zkoušet jestli to tomu nevadí případně jak moc a dám vědět. V zimě mně praskla trubka dole jak v ní zmrzla voda - musel jsem to opravit. :(
3. Spojky jsou tam aby s tím šlo dobře manipulovat a to čištění vlastně taky. Při výrobě se lépe ukotvují a centrují ty krátké trubky, než 2 metrové těžké.

Kokus
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2009 20:46

Re: Kutná Hora

Příspěvek od Kokus » 13 srp 2009 20:35

Díky za odpověď, tož uvidíme na jaře, ale s tím hadrem to budou muka
DSC02407.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kutná Hora

Příspěvek od sophia » 13 srp 2009 21:11

Muka to nejsou, jen musí být ten hadr tenký a ta tyčka taky. Dnes jsem to dělal znovu a přelepil izolepou, tak uvidíme jsetli to tomu nebude vadit - budu to sledovat.

Jinak nevím jestli je to tím, že ta fotka je celá do zelena, ale působí to velice příjemně. Uložil jsem ji a dívám se na ní vcelku ne jen na výřez. :P

Odpovědět