levashov

Máte otázku nebo odpověď?
Odpovědět
Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: levashov

Příspěvek od Mike.Jt » 02 srp 2010 20:17

jj tím se snažím řídit, ale právě ta knížka na mě nahrnula docela velký kopec informací co si musim utřídit.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: levashov

Příspěvek od Hox » 02 srp 2010 23:20

kocour píše: ...Neexistuje univerzální, jediná pravda, každý sám je tvůrcem své vlastní reality podle toho, čemu sám věří. ....
tohle je teda pořádný new-age bullshit. tohle je přesně ta agenda, kterou se parasitické síly na téhle planetě snaží implantovat lidem do hlav. a neb jinak řečeno, "ať se děje cokoli, vždycky je to v pořádku a správně" :D :?

to tvrzení možná platí na nejvyšší "úrovni", ale jakmile se jedná o skutečnosti zasazené do určitého kontextu,
pravda se stává absolutní, ať si třeba všichni lidé na zemi myslí opak, nic to nezmění.

Příklad - vezměmě si tvrzení, že kolem roku 0. našeho letopočtu neexistovala žádná římská říše, ale je to konstrukt
pozdějších kronikářů určený ke zfalšování skutečné historie. Ačkoliv to už nejde nijak zjistit, jak to bylo, buďto je to pravda, nebo není... žádný mezistupeň neexistuje. Kde v tom může být nějaká relativita? To platí o všech historických faktech - buďto se staly, nebo ne, pravda je jenom jedna :)

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: levashov

Příspěvek od Michael » 02 srp 2010 23:34

phpBB [video]

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: levashov

Příspěvek od Mike.Jt » 02 srp 2010 23:50

může být kolem roku 0 něco co je nazýváno Římskou říší, ale např se ukáže že s naší představou to nemá nic společného, že je to vlastně něco jinýho. Je teda římská říše říšou obsahem nebo názvem. Pokud tam např něco je co ale není historicky popsané dá se to nazývat římskou říší ?
Přece jenom absolutní pravda je jen u jasných událostí, kde jsou všechny jednotlivé prvky naprosto zřejmé. Musí bý strojově přesně určeno zadání a stejně tak strojově odpověděno. Jinak nám náš jazyk dovoluje dvousmyslnosti.

Může se např nějaký kmen 10 lidí jmenovat římská říše. A pak odpovim ano kolem roku byla římská říše. A mluvim pravdu. ... Ale zároveń sem si vědom že lžu.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: levashov

Příspěvek od Ondřej » 03 srp 2010 16:15

Hox píše:
kocour píše: ...Neexistuje univerzální, jediná pravda, každý sám je tvůrcem své vlastní reality podle toho, čemu sám věří. ....
tohle je teda pořádný new-age bullshit. tohle je přesně ta agenda, kterou se parasitické síly na téhle planetě snaží implantovat lidem do hlav. a neb jinak řečeno, "ať se děje cokoli, vždycky je to v pořádku a správně" :D :?

to tvrzení možná platí na nejvyšší "úrovni", ale jakmile se jedná o skutečnosti zasazené do určitého kontextu,
pravda se stává absolutní, ať si třeba všichni lidé na zemi myslí opak, nic to nezmění.

Příklad - vezměmě si tvrzení, že kolem roku 0. našeho letopočtu neexistovala žádná římská říše, ale je to konstrukt
pozdějších kronikářů určený ke zfalšování skutečné historie. Ačkoliv to už nejde nijak zjistit, jak to bylo, buďto je to pravda, nebo není... žádný mezistupeň neexistuje. Kde v tom může být nějaká relativita? To platí o všech historických faktech - buďto se staly, nebo ne, pravda je jenom jedna :)
kocoure, baštíš jim to i s navijákem. Pravda nejpravdovitější má charakter axiomu. Věřit můžeš čemu chceš, maximálně to bude mít vliv na směr kudyma si projdeš.

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: levashov

Příspěvek od kocour » 03 srp 2010 16:25

Moje odpověď by byla na hodně dlouhé povídání ale to je fuk. Nikomu nic nebaštím. Já ne. Dost možná to ale baštíte vy, kteří pořád proti něčemu bojujete. A tím to jen potvrzujete v platnosti. Protože platí pouze to, nač se zaměřím.
Nebo jste nikdo nečetl třeba poslední ukázku knížky od Ickeho - Jen nekonečná Láska je skutečná? Nebo cokoli jiného? Jsme kvantové bytosti, které si volí svou realitu - nikdy si realita nevolí nás. Protože ona žádná neexistuje - teprve až do okamžiku, kdy se na ni "podíváme" a tím ji potvrdíme a staneme se její součástí...

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: levashov

Příspěvek od Hox » 03 srp 2010 22:33

Mike.Jt píše:mě asi 50 stran zbejvá, dezorientace spočívá spíš v tom "mám tomu věřit či ne ?"
v tomhle bych ti možná doporučil přečíst si jeho autobiografii, krom toho že je tam spousta zajímavých věcí
k nalezení tak se to hodně dobře čte, a pomůže ti to udělat si lepší obrázek o jeho díle... možná pak víc věcí bude
do sebe zapadat ;) mě to teda dalo dost, nelituju stráveného času

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: levashov

Příspěvek od Mike.Jt » 03 srp 2010 22:49

važuju o tom, ted se chystám na celestínské proroctví ....chtělo by to Kindle ( čtečku ). Člověk pak má na compu tendence dělat kraviny místo toho aby četl.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: levashov

Příspěvek od Hox » 06 srp 2010 10:01

Mike.Jt píše:važuju o tom, ted se chystám na celestínské proroctví ....chtělo by to Kindle ( čtečku ). Člověk pak má na compu tendence dělat kraviny místo toho aby četl.
celestínské proroctví sem četl... oproti jeho životopisu je to hodně nudné čtení ;)

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: levashov

Příspěvek od Mike.Jt » 06 srp 2010 12:59

:D zase je to v češtině tak si mozek trošku odpočine ... Jinak levashova jsem už dočet. Zajímalo by mě jestli má někdo oponenturu na jeho názory...
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: levashov

Příspěvek od Ondřej » 06 srp 2010 19:01

kocour: takže pravda je jen to, co chci aby byla pravda. A věci který nechci vnímat už dál neexistují. :roll: Ickeho taky ještě neštuduju. Hoxi, na které kapitole začíná to pojednání o Reiki apod?

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: levashov

Příspěvek od am2 » 06 srp 2010 20:56

ondrej apod. vs kocour (ne obecne, ale tato konkreti vec):

člověk by měl naplnovat současně 2 veci:

1) mit ve vedomí, ne v myslenkach, spise ve vedomi, jakoby na pozadí, ne v tom hlavnim myslenkovém reji, prostě ve vědomí ... infomaci, že existují zlé a dobré věci, že jsou v jednotě, že se doplnují (viz tao symbol), ze i on jako clovek ma v sobe potencialne/latentne vsechny dobre i spatne stranky vsech lidi a ze ted pouze zije jen urcity vybrany kousek toho vseho,
i napr konkretne ze existuji urcite zle entity, ktere konspiruji a manipulují a tvoří takové zlé věci,
také třeba i to, že nedostatky v lidech spoluvytvareji a posiluji tyto entity (viz http://jakynarodtakovavlada.angelfire.com)

2) myslenkami se snazit tvorit jen to dobre (prostě známé pozitivni mysleni)

pokud se nenaplnuje bod 1) - pokud clovek nema na pozadi, v tichem vedomi, v uvedomeni, ... ze existuji i zle veci, nebo jednota dobra a zla,
tak sice vytvari pozitivitua dobro, ale toto dobro muze byt takoveho charakteru, ze proste bude jen na jedne strane extremu, ze sice bude dobry, ale nebude vubec rozumet zlym lidem, nebude je chapat, proc takovi jsou, bude sve dobro prosazovat fundamentalne, za kazdou cenu, a pristi zivot se muze (ale nemusi, zalezi na vice vecech) narodit jako pravy opak (nebo v urcite oblasti jako pravy opak) toho, co zil nyni

pokud se nenaplnuje bod 2) - pozitivni mysleni, tak hrozi, ze pri snizeni urovne vedomi (coz se snadno muze stat komukoli, i vysoce duchovne zkusenym lidem), tak se pri snizeni urovne uvedomeni (lehké zatemnění) se muze stat, ze ona chápaná relativita dobra a zla se zvrátí, a človek proste zacne propadat zlym myslenkam a cinum, cimz uskodi okolí a i sám sobě (po nejakem case jej toto zlo vnitrne a pak i navenek ubije)
proto pozor pri snaze chapat relativitu dobra a zla
toto chapani musi byt jen ve vedomi, v myslenkach a cinech je treba stale se snazit byt na plný pecky pozitivni (i kdyz na pozadi vím, ze dobro a zlo je v jednote a harmonii - toto musi byt jen ve vedomi, ne v mysleni a konaní)
ledaze by clovek dokazal zastavit mysleni uplne, ale toto je vysada par jedinců, nas tady

je to napsane kostrbate :oops: , mozna se to vyjevi az treba po tretim precteni (s casovym odstupem)

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: levashov

Příspěvek od Mike.Jt » 06 srp 2010 22:04

Obrázek
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: levashov

Příspěvek od Hox » 06 srp 2010 23:37

Ondřej píše:kocour: takže pravda je jen to, co chci aby byla pravda. A věci který nechci vnímat už dál neexistují. :roll: Ickeho taky ještě neštuduju. Hoxi, na které kapitole začíná to pojednání o Reiki apod?
reiki tam myslím konkrétně nezmiňuje (no možná jo, ale už si to nepamatuju :) ), bere to víc obecně, z hlediska principů. Je to v jeho autobiografii, ale tak rozkouskované po celých dvou knihách, nedá se říct která kapitola.

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: levashov

Příspěvek od Hox » 06 srp 2010 23:40

Mike.Jt píše::D zase je to v češtině tak si mozek trošku odpočine ... Jinak levashova jsem už dočet. Zajímalo by mě jestli má někdo oponenturu na jeho názory...
no neříkám že má všechno stoprocentně správně, v nějakých drobnostech se možné plete nebo je nemá přesně, ale celkový obraz má podle mě hodně odpovídající.. mě to teda naprosto sedí s tím, co sem už věděl nebo částečně tušil :D

Odpovědět