Prapůvod jazyka

Máte otázku nebo odpověď?
Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Prapůvod jazyka

Příspěvek od Mike.Jt » 28 led 2011 18:20

Napadla mě zajímavá věc.
Když člověk vysloví slovo, okamžitě se mu objeví jeho význam v hlavě. Tak sem přemýšlel proč tomu tak je.

Napadlo mě, že před mnoha tisíci lety, lidé potřebovali sdělit si myšlenky. Myšlenka to je vibrace na určité vzoru. A zvuk je vlastně velice podobný.
Pravděpodobně původní jazyk musel být zvukové vyjádření myšlenek jako takových. A první písmo zase převedením zvuku nebo myšlenky na znak.

Ted se vracím k původní myšlence. Když řeknu pes, vybaví se vám pes. Když řeknu odvaha, je to už trošku složitější.
Stejně tak jak můžeme myšlenkami ovlivnit co říkáme, můžeme slovy ovlivnit co si myslíme.

V dětství nám byla dána řeč naších rodičů. A tudíž když se řekne pes, vybavíme si, že je to slovo pro to čtvernohé zvíře co pobíhá kolem. Pokud řeknu Vějířovka, není moc lidí kdy by si vybavil přesně to co mám na mysli.

V prapůvodní řeči ale kdyby jste řekli slovo, které nikdo jsem neslišel, věděl bych přesně co máte na mysli. Protože by se mi v hlavě ten zvuk převedl na myšlenku.

Domnívám se, že čím původnější jazyk se nám podaří nalézt, tím větší budou mít slova sílu. Zpětná vazba věty "mám sílu" bude určitě menší v esperantu, než ve staroruštině.

Teď vyzývám k pátraní. Muj první tip je jazyk, kterým jsou napsány Védy, z kterých čerpal Levashov.

ps: toto taky osvětluje proč je tak časté že kouzelníci říkaly magické formule.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Prapůvod jazyka

Příspěvek od Aerosmith » 28 led 2011 19:39

Někde jsem četl, že původní řeč se nazývala ptačí a byla univerzální. Bylo to jako nějaké modulované pískání, tedy zase vlnění.No jako všechno... Ale víc si nepamatuju.Možná by se dalo vygůglit.

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prapůvod jazyka

Příspěvek od Hox » 28 led 2011 21:13

v tomhle kontextu je zajímavé, že Levašov výzývá všechny, aby si několikrát po sobě skusili říct "jsem Rus", a procítili to - kdo je geneticky rus (ať už jakékoliv národnosti v dnešním smyslu), ten by měl těchto slovech najít zvláštní vibrace / působení, které při vyslovení nečeho jiného třeba "jsem ukrajinec" nenastanou.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Prapůvod jazyka

Příspěvek od Mike.Jt » 28 led 2011 22:46

hm zajímavé zkusím to, zatím na Rusa nevypadám :D

Po ptačí řeči po podívám.

ps: to s tim rusem, Levashov se zminoval a hodně ho rozčilovalo změna ruského jazyka. Řekl bych že ruština asi bude blíž. Bylo by dobré srovnat jazyky národů podle toho jak působí.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Prapůvod jazyka

Příspěvek od Mike.Jt » 28 led 2011 23:05

Alchemy
In Kabbalah, Rennaissance magic, and alchemy, the language of the birds was considered a secret and perfect language and the key to perfect knowledge, sometimes also called the langue verte, or green language (Jean Julien Fulcanelli, Heinrich Cornelius Agrippa de occulta philosophia).
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Prapůvod jazyka

Příspěvek od Mike.Jt » 28 led 2011 23:11

One who did was Fulcanelli, the enigmatic 20th century alchemist and philosopher, in his masterpiece The Mystery of the Cathedrals, published in Paris in 1926

Fulcanelli's main point, the key to unraveling the larger mystery of alchemy and the cathedrals, lies in an understanding of what he calls the "phonetic law" of the "spoken cabala," or the "Language of the Birds."

:o :o :o spoken cabala ? Whow tohle je síla, a začíná to bejt fakt vážný.

From the work of modern molecular biologists Fritz-Albert Popp and Mae-Wan Ho, we know that DNA emits a weak form of coherent light that has been demonstrated to work like a communication system between cells and even between larger organisms.[3] In this sense, the art of light is indeed the instrument of the spirit. It is nothing less than the mechanism, the framework so to speak, that allows Mind to exist in the universe. The language of light emitted and received by the DNA may be the original of all languages, the ultimate language of initiation.

Tyjo mám srdce až v krku.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Prapůvod jazyka

Příspěvek od Mike.Jt » 28 led 2011 23:23

mám eprvního kandidáta na prapůvodní písmo I Ching (i Ting)

Dr. Schonberger's comparisons can be summarized as: 1) Both the DNA and the I Ching are based on polarity, yin and yang in the case of the I Ching, up and down symmetry in the case of DNA's double helix; 2) Four "letters" are available, A,T,C,G in the case of DNA, resting yin, moving yin, resting yang and moving yang in the I Ching, which are grouped in pairs; 3) Three of these words form either a code for protein synthesis or a trigram; 4) The direction in which the codes are read is strictly determined in both; 5) There are 64 of these triplets or double trigrams, from which all creation, in the case of DNA, and fate in the case of the I Ching, are derived; 6) Two of these triplets have names, beginning and end. In the DNA they serve as punctuation between code sequences. In the I Ching, we have hexagrams # 63 and # 64, which serve the same purpose.

http://www.youtube.com/watch?v=2aLJVf__ ... re=related
1:44 hoodně dobrý.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Prapůvod jazyka

Příspěvek od cardej » 29 led 2011 12:52

Tesla prý někde píše- že struktura molekul a soudržnost hmoty se může měnit působení určité harmonie tonú za přítomosti magnetického pole- takže mohly některé původní civilizace řečí- zvukem řeči za přítomnosti původní silnější nebo měsíčního silového magnetického pole zpěvem nebo zvukem slova určité řeči určité vibrace, měnit "strukturializovat" svět hmoty nebo i to mohlo mít vliv na genetickou spirálu jedince.
Takže kdybychom složili správná písmena k soběa vyslovili je tak aby vznikla správná harmonie tonů a plus silové pole silné magnetické anomálie, tak by se mohlo projevovat změny v soudržnosti hmoty či prostoru...????nebo by se mohly "otvírat i skály"...

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Prapůvod jazyka

Příspěvek od Mike.Jt » 29 led 2011 14:43

JJ určitě by tím šlo otevřít skálu, jen znát ty správná slova.

http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail ... ch-poli-2/

už se něco podobného řeší, ale to ej podle mě jen závan skutečného prajazyka
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prapůvod jazyka

Příspěvek od Hox » 29 led 2011 15:26

no, můj tip na prapůvodní jazyk je nějaká forma pra-ruštiny, z něhož vznikl jazyk, kterým jsou napsané slovansko-árisjké védy.
Je to proto, protože původní osídlení země bylo čtyřmi skupinami slovanů, dá se říct, a ti měli jeden společný jazyk. Píšu o tom tady http://leva-net.webnode.cz/chronologie/ ... e-cizinci/

jeden fakt co mluví ve prospěch tohoto je ten, že na severu ruska v odlehlých oblastech sibiře existuje tzv. severoruský dialekt, který je téměř totožný se sanskrtem, do té míry, že když tam přijeli "brahmánové" z indie, divili se, že tam někdo mluví jejich 5000 let nezměněným "svatým jazykem".

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Prapůvod jazyka

Příspěvek od Aien » 31 led 2011 09:04

Nejsme na tom tak špatně jak si myslíte.Někde jsem četla-myslím, že to píše Ivo Wiesner v některé ze svých knih-čeština je taky dost podobná sansktu, prý jsme schopni aspoň rámcově mu rozumět.Píše tam taky o prapůvodním jazyku, myslím, že se jmenoval "gandži" (ale nejsem si jistá, jestli si to nepletu s marijánkou).Možná by stálo za to pohledat ve Wiesnerovách knihá vzadu v pramenech kde k tomu přišel.Měl to být jazyk, kterým mluvili "lidé z hvězd", mezigalaktická řeč.Ale určitě tam taky hrála roli telepatie.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Prapůvod jazyka

Příspěvek od Mike.Jt » 31 led 2011 14:11

dík za další tip, zkusím to ověřit.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prapůvod jazyka

Příspěvek od Hox » 31 led 2011 21:48

Aien píše:Nejsme na tom tak špatně jak si myslíte.Někde jsem četla-myslím, že to píše Ivo Wiesner v některé ze svých knih-čeština je taky dost podobná sansktu, prý jsme schopni aspoň rámcově mu rozumět.Píše tam taky o prapůvodním jazyku, myslím, že se jmenoval "gandži" (ale nejsem si jistá, jestli si to nepletu s marijánkou).Možná by stálo za to pohledat ve Wiesnerovách knihá vzadu v pramenech kde k tomu přišel.Měl to být jazyk, kterým mluvili "lidé z hvězd", mezigalaktická řeč.Ale určitě tam taky hrála roli telepatie.
teď se mi vybavuje jedna souvislost, ale nevím kde jsem to četl - nějaký čech údajně při cestách po indii dorazil do nějaké vesničky, a s údivem zjistil, že místním obyvatelům rozumí do té míry, že nepotřebuje překladatele... ;)

Uživatelský avatar
Lištička
Příspěvky: 1
Registrován: 15 pro 2010 21:11
Bydliště: ostrava

Re: Prapůvod jazyka

Příspěvek od Lištička » 01 úno 2011 21:13

Slovanské jazyky vykazují velkou míru podobnosti se sanskrtem, pokud jde o základní slovní zásobu.
Totéž platí pro slovní zásobu týkající se pastevectví,
ale vzájemná podobnost se pozoruhodně vytratí, pokud jde o slovní zásobu spojenou s pěstováním zemědělských plodin.

Je to z neofiko verze o vývoji staroslovanštiny
http://www.novilarastele.com/

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Prapůvod jazyka

Příspěvek od kocour » 11 úno 2011 21:18

Prvotní stvořitelé používali určité slabiky a jejich kombinace, hodně z toho se promítlo do starověkých jazyků prvotních civilizací kolem Eufratu a Tygrisu, dále pak do hebrejštiny - odtud vazba na Kabalu a podobné magické systémy.

Odpovědět