Havelpol 4 pořád praská

Máte otázku nebo odpověď?
Odpovědět
consciousness
Příspěvky: 1
Registrován: 24 črc 2011 20:10

Havelpol 4 pořád praská

Příspěvek od consciousness » 24 črc 2011 20:27

Dobrý den,
mám problém a potřeboval bych poradit. Nedávno jsem zakoupil asi 10 kg Havelpol4. Objednal jsem k němu urychlovač kobalt 1% nic víc do balíku mi přidali Havelperox1 1-3%. Dal jsem se teda do odlívání, nejdřív jsem poměry vážil, dával jsem 2% peroxu a 1% kobaltu a orgonity praskaly. TB nepraskaly ale hhg jo. Dělám kužely a do špice dávám kameny a vždycky to popraská. popraská taky základna tam kde nejsou hobliny. Taky mi to tuhlo už po 5 minutách. Taky jsem zjistil že digit. váha od sencoru blbě váží tak bůhvíkolik jsem toho tam dal. Tak jsem dnes odměřoval v mililitrech na 500 ml h4 jsem dal 5ml peroxu tedy 1% a 2ml urychlovače tedy pod 0,5% a hhg popraskaly ve špici kolem kamenů(avanturín, růženín, ametyst) i v základně praskliny byly i na tb-čkách, zatuhlo mi to po cca 10-12 minutách..tak nevím kde dělám chybu. Mohli byste mi prosím poradit? dík.

ps.s když jsem odlíval z lamitu tak nic nikdy nepopraskalo

Merkaba
Příspěvky: 5
Registrován: 07 srp 2011 22:35

Re: Havelpol 4 pořád praská

Příspěvek od Merkaba » 07 srp 2011 23:04

Mám skúsenosti z Havelpol 4, že čím menej urychlovača kobaltu, tým lepšie. Neviem to na percentá ani ml, pretože vždy dávam od oka. peroxid dávam len polovičné množstvo ako udáva výrobca Havelpol. Vtedy mi orgonity nepraskajú. Lenže často robia problémy s praskaním práve tromlované kamene, už som rezignoval aj keď vyzerajú v orgonite super a dávam radšej drtené prírodné kamienky, orgonity mi potom nepraskajú, robím orgonity hlavne na účinok, aj keď moja priateľka ma nabáda stále aj na dizajn...tak sa snažím spájať účinok s dizajnom.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Havelpol 4 pořád praská

Příspěvek od Ondřej » 10 srp 2011 18:23

Dáváš tam furt moc kobaltu. Já ho odměřuju v kapkách...

Odpovědět