MMS

Životní styl, potraviny...
Odpovědět
rosa
Příspěvky: 59
Registrován: 18 črc 2009 11:43
Bydliště: u Prahy

Re: MMS

Příspěvek od rosa » 25 srp 2011 12:09

Ahoj, dík za informace. Jelikož nemám ochočené žádné domácí zvíře, jako Alfa, začnu na sobě a budu doufat, že jsem tak odolná, jako jeho žena. Krásný den všem.

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: MMS

Příspěvek od Alfa » 28 srp 2011 22:54

Další pokus, jak znemožnit prodej MMS.
Oni ti blbečci uznali MMS1 jako léčivo!
Informace jsou na této stránce o něco níže. Toto jsou stránky Johna Wayna a budou brzy zablokovány.
http://www.emms.cz/
Nové stránky v češtině:
www.czmms.com

Ústav rozhodl, že s ohledem na svou prezentaci by výrobek Chloritan sodný a kyselina
citrónová nazývaný též MMS, MMS 1, Master Mineral Solution, Miracle mineral supplement
měl a má být zařazen mezi léčivé přípravky a musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a
účinnosti stanovená zákonem o léčivech.
Tento přípravek byl dle rozhodnutí Ústavu zařazen mezi léčivé přípravky, a tudíž podléhá
povinně registraci, ta mu však nebyla udělena. Dle § 103 odst. 1 písm. a) zákona o léčivech se
právnická nebo podnikající fyzická osoba dopustí správního deliktu tím, že zachází s léčivy
bez povolení, schválení, registrace nebo souhlasu v případě, kdy zákon nebo přímo použitelný
předpis Společenství povolení, schválení, registraci nebo souhlas k zacházení s léčivy
vyžaduje.
Rozhodnutí nabylo právní moci dne 8. 8. 2011
Mgr. Jaroslava Doležalová
vedoucí oddělení
dozoru nad reklamou

Už jsem jim napsal, že jim moc děkuji za to, že napsali pravdu, že Chloritan sodný a kys. citronová léčivo!

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: MMS

Příspěvek od pepr » 28 srp 2011 23:38

Ústav... píše:Tento přípravek byl dle rozhodnutí Ústavu zařazen mezi léčivé přípravky, a tudíž podléhá
povinně registraci, ta mu však nebyla udělena.
Rýsuje se "Hlava 22" v praxi. Pokud ovšem Ústav zařadil prostředek k desinfekci vody mezi léčivé přípravky, asi bude obtížně zdůvodňovat, že nemůže léčit. Bylo by dobré chytit je do vlastní pasti. Ale nejsem právník. Tohle jsou právnické hry. Pokud by ovšem přípravek mohl poškodit lidské zdraví, je od nich krajně nezodpovědné, že ho zařadili mezi léčivé přípravky.

Další možnost je okamžitě tuto informaci rozšířit jako reklamu uznaných léčivých vlastností a tvrdě vyžadovat registraci nebo pečlivé zdůvodnění nepovolení registrace, které musí být doprovozeno stáhnutím zařazení mezi léčivé látky.

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: MMS

Příspěvek od kocour » 28 srp 2011 23:41

No to jsou mi noviny...
Sice na jedné straně blbé, na druhé straně by se s nimi dalo pracovat: například požádat SUKL o sdělení, co konkrétně MMS léčí???

rimi
Příspěvky: 25
Registrován: 15 kvě 2011 19:37

Re: MMS

Příspěvek od rimi » 29 srp 2011 08:29

Jestli to neni zpusob, jak zabezpecit, aby prodej byl trestny. Pocitam, ze certifikace a papirovani neni levny....
Podobne se brani Big PHARMA, baziruji na chem. cistote, jakou nelze bez poradnych financi dosahnout a tim nikoho noveho vpustit do hry.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: MMS

Příspěvek od am2 » 29 srp 2011 09:01

Zatím tu zprávu beru jako špatný vtip či hoax.
Pokud by se však ukázala jako pravdivá, tahle věta plně vyjadřuje řešení:
Bylo by dobré chytit je do vlastní pasti.
Možností je tam spoustu, např. tlačit masově mezi lidi informaci, že existuje takové úžasné a levné léčivo, a jako důkaz uvést, že to oficiálně uznali.
A ptát se opět masově všude možně lidí, proč se to tedy nepoužívá, když je to oficiálně uznalé.
Ale jak říkám, nejdříve zprávu pořádně ověřit, nějak se mi to nezdá, ať nedojde ke zbytečnému MMS trapasu.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: MMS

Příspěvek od pepr » 29 srp 2011 12:18

am2 píše:nejdříve zprávu pořádně ověřit, nějak se mi to nezdá, ať nedojde ke zbytečnému MMS trapasu.
Je to tak http://www.sukl.cz/leciva/informace-o-v ... ripravku-4

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: MMS

Příspěvek od pepr » 29 srp 2011 12:25

Ale když jsem si to četl, jedná se o zařazení "nelegálního léčivého přípravku". Není tam nic o tom, že by se tato látka nemohla nadále prodávat pro desinfekci vody. Takže pokud si vydesinfikuji vodu, je to můj problém. Nechci se tím léčit. Chci jen pít desinfikovanou vodu.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: MMS

Příspěvek od am2 » 29 srp 2011 14:47

(pokud nezakážou prodej samostatných složek MMS (chloritan sodný), tak to pro nás nic moc neznamená)

z textu SUKL:
Tento produkt je dle ... výrobce ... popisován jako "...dokáže vyléčit většinu virových nemocí".
Ústav (SUKL?) rozhodl, že s ohledem na tuto prezentaci (o léčivosti přípravku) by výrobek Chloritan sodný a kyselina citrónová měl a má být zařazen mezi léčivé přípravky a musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a
účinnosti stanovená zákonem o léčivech.
Tento přípravek byl dle rozhodnutí Ústavu zařazen mezi léčivé přípravky, a tudíž podléhá
povinně registraci, ta mu však nebyla udělena.


Z toho lze vyvodit, že by stačilo, kdyby to neprodával jako MMS1, ale jako přídavný prostředek do bazénů apod., případně jako potravinový doplněk (ale i tam jsou potřeba nějaké testy).
Věřím, že si "výrobce" MMS poradí, jak to obejít.

Každopádně označit takto rychle "chloritan sodný a kyselina citrónová" jako léčivo, to je prostě stejný podvod jako toto: http://dusandvorak.blog.respekt.ihned.c ... vne-obcany

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: MMS

Příspěvek od kocour » 29 srp 2011 18:01

No já si to rozhodnutí SUKL přečetl ještě raději znova a háček je v tom, že se o léčivý přípravek jedná dle názoru prodejce - proto SUKL zasahuje tím, že dává MMS na blacklist prodávaných léků, které nemají glejt. V tomto bohužel, pokud se vezme v potaz pouhá citace ze stránek prodejců, je problém na straně prodejce, protože prodává něco, co propaguje jaké léčivý prostředek, nikoli jako např. bazénovou chemii apod. Byla-li by rétorika prodejců opatrná, nemuselo by podle mě k této zámince pro zákrok SUKL vůbec dojít.
Myšlenka, že by se mohli (SUKL) chytit do vlastní pasti je lákavá, ale obávám se, že klíčové v argumentaci je to, že za lék MMS vydávají prodejci, nikoli SUKL - čili ten je stále proti MMS, byť ho dal na seznam léčivých přípravků - proč, to jsem už psal.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: MMS

Příspěvek od am2 » 29 srp 2011 18:40

No pokud by výrobce přestal psát na krabičku a do návodu slova o tom, že to léčí,
tak by měl SUKL stáhnout zpátky i toto nařízení. Protože pak už nebude existovat nějaký přípravek MMS1 firmy XYZ.
Ale je otázka, jestli se to stane.

Já mám pocit, že se tak jen tak hned nestane. Že i když výrobce přestane uvádět "léčivá" slova u svého výrobku, tak že MMS1 bude stále bráno jako léčivo.
V tom textu výše se výslovně píše "chloritan sodný a kyselina citrónová známé jako MMS".
Tedy i kdyby výrobce už to prodával bez slov o léčení, nemůže to prodávat, protože "chloritan sodný a kyselina citrónová" je už léčivo, bez ohledu na to popis na krabičce výrobce.
Prostě taková klička.

(Může třeba napsat, že se jedná o podpůrný přípravek při detoxikaci organismu, případně tedy "bazénová chemie".)

Na jedné straně je to chyba výrobce, že nerespektoval právní nařízení, na druhé straně to ukazuje matrix: Když začneš prodávat tinkturu z bylinek, které se na daný problém používaly tisíc let, a byť by to lidi kupovali z důvodu že jim to bude pomáhat, tak přesto nesmíš tam dát jediné slovo o léčení. Leda by sis zaplatil drahé klinické zkoušky, a i kdyby to prošlo, tak ti to může bigpharma přes SUKL a jiné státní instituce zabanovat nebo alespoň x let protahovat (což už se vícekrát stalo).

No asi nemá cenu nad tím spekulovat. Za půl roku se mrkneme, jak se to vyvíjí. Buď výrobce změní název a pojede dál, nebo uděláme "haló" kvůli tomu, jaktože se nikde neléčí s MMS, když je to léčivo.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: MMS

Příspěvek od pepr » 29 srp 2011 20:07

am2 píše:Já mám pocit, že se tak jen tak hned nestane. Že i když výrobce přestane uvádět "léčivá" slova u svého výrobku, tak že MMS1 bude stále bráno jako léčivo.
Na blbost se musí zase blbostí. Dejme tomu, že by někdo udělal stránky, kde bude propagovat dvojsložkový lék v podobě soli a pepře. Dá to SÚKL na seznam?

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: MMS

Příspěvek od am2 » 29 srp 2011 22:46

Pokud by to výrazně ohrožovalo pharmaceutický průmyslový komplex, tak by to tam dal.
To, že by to znělo nesmyslně, není překážka, 100x opakovaná lež... Viz ten článek o konopné masti.
Taky by záleželo na síle ovlivění SUKLu bigpharmou - ono to není Ano/Ne, ale spíše určitá míra a záleží na konkrétním případu a na konkrétních lidech.
Uvidíme. Buď to dopadne dobře nebo se tomu pomůže.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: MMS

Příspěvek od am2 » 30 srp 2011 21:54


Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: MMS

Příspěvek od Alfa » 01 zář 2011 10:15

V posledním čísle časopisu Regena (č.9/2011) vyšla velmi důležitá informace o způsobu léčení všech druhů rakovin s přípravkem DCA. V Kanadě s tím léčí rakoviny!
Všechny důležité informace včetně dávkování v češtině jsou na těchto stránkách a je možné si to i koupit: http://www.edca.cz
Šiřme tuto důležitou informavi všude možně.
Hezký den všem.

Odpovědět